Jesteś tutaj:Sport MKS PR przed derbami Wielkopolski
piątek, 22 października 2021 10:59

MKS PR przed derbami Wielkopolski

  MKS PR

W najbliższy weekend gnieźnianki rozegrają mecz 4. serii zaplecza PGNiG Superligi Kobiet. W wyjazdowym pojedynku zmierzą się z drużyną AZS-em Poznań. Dla MKS PR URBIS Gniezno będzie to szansa na podtrzymanie zwycięskiej passy.

Po trzech zwycięstwach podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka są liderem pierwszoligowych zmagań. Z kolei AZS plasuje się na miejscu dziewiątym bez zdobyczy punktowej. W ostatniej kolejce poznanianki przegrały na wyjeździe z Bukowsko-Dopiewskim KPR-em 26:29.

Najskuteczniejszą obecnie zawodniczką AZS-u jest Jagoda Ławniczak- wychowanka ówczesnego MKS MOS Gniezno. Środkowa rozgrywająca ma na swoim koncie 18 bramek. W zespole z Gniezna najwięcej trafień zdobyła jak dotychczas Magdalena Nurska (24), która po ostatniej kolejce opuściła fotel królowej strzelczyń na rzecz zawodniczki z SPR Pogoń Szczecin, Wiktorii Stefaniak.

W ubiegłym roku obydwie drużyny rywalizowały ze sobą trzykrotnie – raz w ramach wojewódzkich eliminacji Pucharu Polski i dwukrotnie w rywalizacji ligowe. Z każdych tych zmagań to zespół z Gniezna był tym dominującym, zwycięskim zespołem. Na niekorzyść zespołu prowadzonego przez trenerkę Amelię Chmielewską może świadczyć fakt, że ich dotychczas najmocniejsze, wieloletnie ogniwo w postaci Nurskiej, będzie zdobywało punkty po drugiej strony barykady. W zespole AZS Poznań zobaczymy za to Martynę Dolacińską – naszą zawodniczkę, obecnie wypożyczoną do klubu z stolicy Wielkopolski.

Jak przystało na derby i tym razem zapowiada się na pełen nieprzewidzianych akcji pojedynek. Mecz AZS Poznań- MKS PR URBIS Gniezno odbędzie się w sobotę, 23 października o godz. 17:00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane