Jesteś tutaj:Sport MKS PR Gniezno z przegraną, ale wśród ośmiu najlepszych drużyn w kraju
wtorek, 18 maja 2021 07:50

MKS PR Gniezno z przegraną, ale wśród ośmiu najlepszych drużyn w kraju

  MKS PR

Juniorki młodsze MKS-u PR Gniezno świetnie zaprezentowały się podczas turnieju 1/16 finału mistrzostw Polski w Rudzie Śląskiej. Pewnie wygrały dwa pierwsze mecze.

W ostatnim dniu zmagań nie wszystko poszło po myśli gnieźnianek, które uległy minimalnie gospodyniom turnieju KS Zgoda Ruda Śląska 24:23 (14:13). Taki osiągnięty rezultat sprawił, że gnieźnianki zakończyły turniej na drugiej pozycji z prawem awansu do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych.

Spotkanie od samego początku trzymało w napięciu. Gra toczyła się bramka za bramkę, żadna z drużyn nie wysforowała się na prowadzenie większe niż dwupunktowe. Premierowa odsłona sobotniego starcia zakończyła się 14:13.

Druga połowa to szybka riposta MKS PR Gniezno, które poprawiły ofensywę. Lepiej wykorzystały czas na przerwę i po pięciu minutach gry wysforofały się na jednobramkowe prowadzenie. I znów zaczął się okres bardzo wyrównanej i emocjonującej batalii. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Były nerwy i ambitna walka do samego końca. Końcówka to prawdziwy test na spokojną i cierpliwą grę. Na trzy minuty przed końcem gnieźnianki doprowadziły do remisu (22:22), aby w kolejnych dwóch minutach mieć znowu dwubramkową stratę. Ostatecznie w ciągu decydujących 60 sekund udało się doprowadzić do wyniku 24:23. Najwięcej bramek dla MKS-u PR Gniezno rzuciła Maja Schalabs, autorka 9 trafień.

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – A. Stręk, Draheim (1), Łachowska, Nowak (3), Schlabs (9), Wabińska (4), K. Stręk, Brząkała (1), Piotrowska, Szymańska, Śmigowska, Musiał (2), Tanaś (3), Skoczeń.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane