Jesteś tutaj:Sport Dziesiąta wygrana KaPi Meble MKS PR II Gniezno
poniedziałek, 17 maja 2021 09:51

Dziesiąta wygrana KaPi Meble MKS PR II Gniezno

  MKS PR
Dziesiąta wygrana KaPi Meble MKS PR II Gniezno źródło: MKS PR

Pomimo zapowiedzi, piątkowe spotkanie pomiędzy KaPi Meble MKS-em PR II Gniezno a KPR Wolsztyniak Wolsztyn nie było jednostronnym widowiskiem. Było zacięcie i emocjonująco. Wolsztynianki, pomimo, że są ostatni drużyną II ligi, postawiły twarde warunki gry. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gnieźnianek 36:25.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodyń wzmocnionych sześcioma dziewczynami z pierwszej drużyny. Sporą zasługę w zbudowaniu przewagi miała Martyny Dolacińskiej, która w pierwszym kwadransie gry zdobyła 5 trafień do bramki przeciwniczek. Nie do zatrzymania była Agnieszka Siwka, która z kontr dorzuciła cztery bramki. Premierowa odsłona piątkowego starcia zakończyła się 21:9.

Druga połowa miała bardziej wyrównany przebieg. Te trzydzieści minut gry lepiej rozegrały podopieczne trenera Valentyna Vinokurova, które w tej części meczu rzuciły o jedno trafienie więcej (16:15). Z bardzo dobrej strony pokazały się Amanda Jóźwiak, Daria Kozłowska oraz Julia Sobańska. Nie brakowało gry na pograniczu fauli i brutalnych zagrań, choć to spotkanie nie miało większej wagi dla układu tabeli II ligi. Parkiet za trzy dwuminutowe wykluczenie musiała opuścić Agata Alwin, a czerwoną kartką ujrzała także Amanda Jóźwiak.

Był to przedostatni mecz sezonu 2020/21 w hali przy ul. Sportowej 5. W ostatni weekend maja zmierzymy się z MKS Vitorią Świebodzice. To spotkanie będzie mogło odbyć się z udziałem publiczności.

KaPi Meble MKS PR II Gniezno: Olejniczak – Alwin (4), Wilczura, Niedzielska (3), Siwka (6), Chwiałkowska (1), Dolacińska (9), Grzegorek (6), Różewska (1), Rachela (4), Nowicka (2).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane