Jesteś tutaj:Sport Zmarł Jacek Gomólski, żużlowiec
sobota, 03 kwietnia 2021 08:13

Zmarł Jacek Gomólski, żużlowiec

 

W wieku 53 lat zmarł nagle Jacek Gomólski, przez większość swojego sportowego życia związany ze Startem Gniezno. Informację potwierdził klub z Wrzesińskiej 25.

Jacek Gomólski urodził się w 1968 roku w Kłecku, a swoje początki na żużlowym torze miał właśnie na torze Startu. Licencję otrzymał w 1984 roku i od tej pory zaczęła się jego sportowa kariera.

- Był jednym z najlepszych krajowych żużlowców lat dziewięćdziesiątych - informuje GTM Start. W 1987 roku wspólnie z Krzysztofem Wankowskim i Tomaszem Fajferem wywalczył brązowy medal MMPPK, a także trafił do finału MIMP, Srebrnego Kasku i Brązowego Kasku. Przez całe swoje życie związany z Gnieznem, dwa razy opuścił je na rzecz klubu Polonia Bydgoszcz - w latach 1988-1989 oraz 1996-1998. W 1999 roku powrócił do Gniezna, gdzie w 2001 roku zakończył swoją karierę żużlową.

Jest ojcem Adriana i Kacpra, którzy zarazili się pasją do żużla i aktywnie uczestniczą w tym sporcie, reprezentując swoje kluby. 

- Rodzinie, przyjaciołom i wszystkim, których to odejście dotknęło przekazujemy wyrazy współczucia. W wieku 53 lat odszedł jeden z największych wychowanków naszego klubu. Cześć Jego Pamięci! - napisał klub GTM Start.

Pogrzeb rozpocznie się w środę 7 kwietnia o godzinie 11:00 w kościele NMP Królowej Polski w Świniarach, a po mszy na cmentarzu w Ułanowie.
 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Rafik sobota, 03 kwietnia 2021 23:41 napisane przez Rafik

  Dziękuję Jacku !!!

 • Link do komentarza wilk sobota, 03 kwietnia 2021 13:28 napisane przez wilk

  Świeć Panie nad jego duszą!!! Jego piękne akcje na torze przy Wrzesińskiej są i będą zapamiętane przez wielu kibiców. Popularny Gomóła należał do naszych trzech,a właściwie czterech muszkieterów,młodych wychowanków STARTU,którzy wtedy zaczęli się wybijać dobrą jazdą Jacek Gomólski,Tomek Fajfer,Grzegorz Smoliński,który zginął tragicznie w Poznaniu i czwarty Krzysztof Wankowski,później dołączył jeszcze Waldek Cieślewicz !!!! To była grupa chłopaków,na których przychodzili na mecze tłumnie kibice czy w pierwszej ( dziś ekstralidze),czy drugiej lidze !!To było następne pokolenie w naszej historii SZLAKI po Błaszaku,Kujawskim,Kaczmarku,braciach Pukach,Wójciku,Gale,Łosiu,Mierkiewiczu,Podrzyckim,Helińskim,Wożniaku......niestety wielu z nich już tam w niebie na Jacka czeka !!!!!Kondolencje dla całej rodziny !!!

 • Link do komentarza :( sobota, 03 kwietnia 2021 09:29 napisane przez :(

  [*]

 • Link do komentarza Kuki sobota, 03 kwietnia 2021 09:01 napisane przez Kuki

  Długo będziemy czekać jeszcze na takiego wybitnego żużlowca w Gnieźnie jaki był Pan Jacek Gomolski. Pamiętam tamte czasy doskonale. Nie jednokrotnie stanowił on o sile gnieźnieńskiego żużla. SP. Jacku

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane