Jesteś tutaj:Kultura „Inspiracja mnie motywuje”
wtorek, 16 lutego 2016 18:58

„Inspiracja mnie motywuje”

 
Fotografia inspirowana Fotografia inspirowana fot. Magdalena Wardęcka

Z okazji 10-lecia istnienia Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Centrum Kultury Scena to Dziwna została zaprezentowana wystawa pod tytułem „Muzy malarzy polskich”.

Wystawa, której autorką jest Teresa Ryczkowska, była już prezentowana w Gnieźnie i poza jego granicami. Jest to fotografia inspirowana dziełami artystów polskich. – Inspiracja to jest to, co nas fascynuje. Coś czego nie można złapać, czy opisać. Tutaj najwięcej zrobili nasi polscy malarze, a ja się nimi zainspirowałam – mówiła autorka.

Zarówno Teresa Ryczkowska jak i modelki do tych inspiracji się przygotowywały, wszystko po to, by jak najlepiej oddać nastrój dzieł. – Prace nad wystawą trwały krótko. Była to jednak doskonała zabawa. Wszystkie wychodzimy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i kiedy 10 lat temu wybierałyśmy sekcje, jakie nam zaproponowano, to ja i moje koleżanki zdecydowaliśmy się między innymi na malarstwo i fotografię. Dzisiaj są tego efekty – mówiła.

Wystawa być może będzie miała swoją kontynuację, jednak autorka jeszcze nie zdradza  całego kontekstu, tylko tyle, że będzie skupiać się na latach 20 i 30 XX wieku i być może tym razem skupi się na literaturze. – Inspiracja jest tym co mnie motywuje – podsumowała.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane