Jesteś tutaj:Kultura Pierwsze czytanki na półmetku
piątek, 22 października 2021 07:57

Pierwsze czytanki na półmetku

  mn

Czytanie to świetna rozrywka, ale czasem nie jest łatwo przekonać do tego najmłodszych. Co można robić, by dodatkowo zachęcić dzieci do sięgania po książki?

Świetnym sposobem są zabawy czytelnicze dla dzieci! Na nich oparte są „Pierwsze Czytanki”, czyli zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat i ich rodziców, na które od września zaprasza Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna. Dodatkowe warsztaty prowadzone są także dla grup przedszkolnych.

Głośne czytanie połączone jest z aktywnością ruchową, muzyczną, plastyczną, taneczną czy też poznawczą. Prezentowane utwory: „Lokomotywa” Juliana Tuwima, „Pan Kuleczka” Wojciecha Widłaka, „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy, „Dzieje pirata Rabarbara” Wojciecha Witkowskiego, „Szneka z glancem” Elizy Piotrowskiej wzbogacają wyobraźnię przedszkolaków.

Miejska książnica jest przekonana, że takie spotkania są najskuteczniejszym sposobem na pozyskanie w tej grupie wiekowej stałych czytelników.

Za organizacją warsztatów czytelniczych stoją: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna i BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej. To właśnie do BAZY przy ul. Jana Pawła II 5/4 organizatorzy zapraszają na swoje zajęcia. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zajęcia odbywają się pod patronatem kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom w ramach projektu “Laboratorium słowa 2021” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Poniżej program kolejnych spotkań:

26 października /wtorek/ godz. 10.00 „Wiersze, że aż strach” Małgorzaty Strzałkowskiej / dla grup przedszkolnych.

27 października /środa/ godz. 16.30 „Wiersze, że aż strach” Małgorzaty Strzałkowskiej / dla dzieci i rodziców.

02 listopada /wtorek/ godz. 10.00 „Tropienie tajemnic z Biurem Detektywistycznym” / dla grup przedszkolnych.

03 listopada/środa/ godz. 16.30 „Tropienie tajemnic z Biurem Detektywistycznym” / dla dzieci i rodziców.

16 listopada /wtorek/ godz. 10.00 „Nasza paczka i niepodległość” według Zofii Staneckiej / dla grup przedszkolnych.

17 listopada /środa/ godz. 16.30 „Nasza paczka i niepodległość” Zofii Staneckiej /

dla dzieci i rodziców.

23 listopada /wtorek/ godz. 10.00 „Jak rozpoznać misia?” z Michelle Robinson / dla grup przedszkolnych.

24 listopada /środa/ godz. 16.30 „Jak rozpoznać misia?” z Michelle Robinson / dla dzieci i rodziców.

30 listopada /wtorek/ godz. 10.00 „Co robią uczucia?” według Tiny Oziewicz / dla grup przedszkolnych.

01 grudnia /środa/ godz. 16.30 „Co robią uczucia?” według Tiny Oziewicz /dla dzieci i rodziców.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane