Wydrukuj tę stronę
piątek, 24 września 2021 08:42

Nowa powieść Jolanty Sroczyńskiej-Pietz

  mnopr

Zapraszamy w piątkowy wieczór na spotkanie z literaturą, muzyką i fotografią, którego motywem przewodnim będzie nowa powieść Jolanty Sroczyńskiej –Pietz „Światłoczuli”.

Serdecznie zapraszamy 24 września 2021 r. o godz. 18.00 do Centrum Kultury "Scena To Dziwna", gdzie odbędzie się promocja nowej powieści Jolanty Sroczyńskiej-Pietz, która została wydana w pierwszych dniach września. 

Na scenie ośrodka pojawi się aktor Stanisław Górka, malarza i fotograf Marceli Konieczny oraz skrzypaczka Sara Powaga, a także (albo i przede wszystkim) autorka książki Jolanta Sroczyńska-Pietz.

„Światłoczuli” to historia trzech kobiet pochodzących z wielkopolskiego miasteczka, które dla Idy jest miejscem trwania, dla jej córki Zosi – punktem odniesienia w jej odważnych podróżach po świecie, a dla porzuconej na cmentarzu Zyty – grobem, gdzie grzebie się ją za życia. Czy trwanie Idy ma sens? Czy Zosia odnajdzie dla siebie miejsce w świecie? Czy Zyta dowie się, kim jest? Akcja toczy się na przełomie XIX i XX wieku w: Poznańskiem, Paryżu, Berlinie, Bad Flinsberg, a także w szwajcarskim Rapperswilu. W Europie rozdzieranej tymi samymi lękami i namiętnościami, jakie są udziałem głównych bohaterów Światłoczułych: wolą trwania, pragnieniem wolności, lękiem przed obcymi, dążeniem do doskonałości, słabością i siłą, okrucieństwem i heroizmem.

Serdecznie zapraszamy 24 września 2021 r. o godz. 18.00 na wieczór z literaturą, muzyką i fotografią, której motywem przewodnim