Jesteś tutaj:Kultura 55-lecie pracy twórczej Tadeusza Panowicza
czwartek, 29 lipca 2021 15:43

55-lecie pracy twórczej Tadeusza Panowicza

  mnopr
55-lecie pracy twórczej Tadeusza Panowicza zdjęcie nadesłane

Sala widowiskowa Centrum Kultury „Scena to dziwna” w środowe popołudnie zapełniła się gośćmi, którzy przybyli tam by pogratulować wyjątkowej rocznicy.

Okazja to była nie byle jaka, bowiem obchodzono 55-lecie pracy twórczej Tadeusza Panowicza - regionalisty, historyka, publicysty i człowieka o ogromnej wiedzy. Na uroczyste obchody przybyli przedstawiciele władz samorządowych, Kuratorium Oświaty, instytucji kultury, środowisk artystycznych oraz przyjaciele jubilata.

Tadeusz Panowicz, jak zwykle, swoim nie pozbawionym humoru, barwnym językiem opowiedział o kilku fragmentach swojego, jakże ciekawego życia. Po pierwszej części uroczystości nastąpiło przejście do galerii, gdzie zorganizowano wystawę eksponatów z bogatych zbiorów Tadeusza Panowicza, jednak spontaniczna reakcja gości i składanie jubilatowi gorących życzeń opóźniło nieco ten moment.

W sali wystawienniczej CK eSTeDe, panowała bardziej kameralna atmosfera i tu każdy mógł indywidualnie porozmawiać z panem Tadeuszem, wpisać się do księgi pamiątkowej oraz nabyć jego książki. Przyjazna atmosfera trwała jeszcze dłuższy czas, a część, zwłaszcza przyjezdnych gości, skorzystało z możliwości zwiedzenia wyremontowanego budynku eSTeDe.

Przy tej okazji życzymy panu Tadeuszowi Panowiczowi dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności, dalszej owocnej pracy twórczej.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane