Sala widowiskowa Centrum Kultury „Scena to dziwna” w środowe popołudnie zapełniła się gośćmi, którzy przybyli tam by pogratulować wyjątkowej rocznicy.
Komu w duszy grają poetyckie i prozatorskie struny, ten wie, że to miłość trudna i bez nadziei na odkochanie.
Drugie spotkanie z cyklu „Tożsamość Fyrtli” dedykowane jest wybitnej divie operowej pochodzącej z Witkowa. Claire Dux śpiewała w największych salach operowych zarówno Europy jak i USA. 
środa, 28 lipca 2021 09:51

Muzycy ulicy na półmetek KFA

W programie gnieźnieńskiego KFA nie mogło zabraknąć stałego punktu – Weekendu Grajków Ulicznych „Po drodze”. Przy okazji wydarzenia pojawi się również coś nowego. Organizatorzy zapraszają już od najbliższego piątku.
Zaliczany do pokolenia pisarzy urodzonego we wczesnych latach osiemdziesiątych, chwytającego "ducha czasów" początku XXI wieku, kojarzonego ze środowiskiem czasopisma "Lampa", Jakub Żulczyk powszechnie znany jest jako autor kultowych powieści i scenarzysta cieszących się szerokim uznaniem seriali "Belfer" oraz "Ślepnąc od świateł" (ten ostatni oparty na wcześniej napisanej powieści, za którą został nominowany do "Paszportu Polityki").
W pełnym rozkwicie lata Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza na bardzo dopasowaną tematycznie ekspozycję - „Kwiaty wśród książek”.
W sobotnie popołudnie na terenie boiska sportowego przy ul. Pocztowej rozbrzmiały skoczne dźwięki muzyki biesiadnej.
Serdecznie zapraszamy na jubileusz 55 lecie działalności Tadeusza Panowicza oraz wernisaż wystawy “Od Piasta do Piasta - Numizmatyka”. 
Strona 1 z 175

Ostatnio dodane