Jesteś tutaj:Gospodarka Park linowy powstanie. Będzie jednak dwa razy droższy od zakładanego budżetu
poniedziałek, 01 sierpnia 2022 11:33

Park linowy powstanie. Będzie jednak dwa razy droższy od zakładanego budżetu

 

Miasto dołoży 400 tys. złotych do kwoty niezbędnej do powstania parku linowego. Budżet obywatelski zakładał na to zadanie 700 tys. złotych. Ostatecznie koszt wyniesie 1 mln 387 tys. złotych.

Kilka dni temu informowaliśmy, że jedyna oferta, zgłoszona do przetargu na wykonanie parku linowego przy ul. Spokojnej znacznie przekracza zakładany koszt. Do budżetu obywatelskiego można było zgłosić projekty o wartości maksymalnie 700 tys. złotych. Po wybraniu głosami ponad 2 tys. mieszkańców parku linowego okazało się z czasem, że jego realizacja będzie znacznie droższa. Dlatego na to zadanie Miasto Gniezno zaplanowało wydanie w tegorocznym budżecie (po poprawkach) 956 tys. złotych. W lipcu poznano jedyną ofertę, zgłoszoną do przetargu - była ona o wartości 1 mln 387 tys. złotych, a więc ponad 430 tys. złotych droższa od zakładanej kwoty. 

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej zdecydowano, że projekt i tak zostanie zrealizowany - środki na ten cel zostały wygospodarowane w budżecie miejskim, po zrezygnowaniu z remontu mostków w Parku Miejskim (dwukrotnie nie zgłosił się żaden wykonawca). W ramach przesunięcia finansów, dodatkowe 400 tys. złotych przeznaczonych zostało na park linowy.

Park linowy powstanie pomiędzy basenami letnimi a stadionem hokejowym. Na projekt składają się domki zamocowane na różnych wysokościach, ustawione na stalowych słupach. Wszystkie połączone będą ze sobą mostami linowymi na planie ośmiokąta. Wejście do niego prowadzić ma schodkami, a zejście możliwe będzie także zjeżdżalnią. Całkowita długość trasy wynosić ma 120 metrów, posiadać 12 przeszkód. Wszystko ma być zawieszone na wysokości ok. 3,5 metra, posiadać system asekuracji i docelowo przeznaczone będzie do jednoczesnego korzystania przez maksymalnie 150 osób. 

Wykonaniem zadania zajmie się firma Project Outdoor Polska z Bielska-Białej. Realizacja rozpocznie się jeszcze w sierpniu br., a prace mają zostać zakończone do grudnia 2022 roku.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Endriu poniedziałek, 01 sierpnia 2022 23:17 napisane przez Endriu

    Kiedy pełne skanalizowanie miasta ? Kto z urzędników i radnych podejmie ten super ważny temat i przedstawi harmonogram prac dla poszczególnych ulic ? Proszę tylko nie odpowiadać......nie ma pieniędzy .

  • Link do komentarza Hansen poniedziałek, 01 sierpnia 2022 18:18 napisane przez Hansen

    Ja tych Waszych amerykańskich szkół nie kończyłem, ale widzę tu sześciokąt.

  • Link do komentarza realista poniedziałek, 01 sierpnia 2022 12:42 napisane przez realista

    Ile miesiecy gwarancji na pełną sprawność tego urządzenia daje firma z Bielska Białej ? Co po okresie gwarancji ? ile beda kosztowały przyjazdy tefj firmy do naprawy tego parku linowego ? Ile dodatkowo bedzie jeszcze kosztował system monitoringu " pilnujacego" w nocy, to urzadzenie zabawowe?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane