Jesteś tutaj:Gospodarka Ul. Witkowska ma zyskać nową nawierzchnię
piątek, 21 stycznia 2022 12:40

Ul. Witkowska ma zyskać nową nawierzchnię

 

Jeszcze w tym roku jedna z ważniejszych dróg w południowej części Gniezna zyska nową nawierzchnię. Zadanie będzie realizowane w dwóch etapach.

Stan ul. Witkowskiej z roku na rok pogarsza się i nie pomagają w tym kolejne łaty, nakładane w miejscach powstałych ubytków. Droga, która ostatni poważniejszy remont przeszła kilkanaście lat temu, na wielu odcinkach jest fatalnej jakości, co odczuwają mieszkańcy wielu nieruchomości. Szczególnie od momentu, odkąd odbywa się objazd dla samochodów ciężarowych z powodu remontowanej ul. Wolności.

Obecnie Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na remont nawierzchni całej drogi. Zakłada ona frezowanie starej i ułożenie nowej nakładki bitumicznej na odcinku o długości 2600 metrów. W pierwszym etapie, którego dotyczy obecny przetarg, mowa jest o fragmencie od Ronda Gnieźnieńskich Olimpijczyków do skrzyżowania z ul. Słoneczną i 17 Dywizji Piechoty. 

Dokumentacja zakłada jedynie wymianę nawierzchni oraz regulację krawężników przy wjazdach na posesję oraz zatok autobusowych. Na tym etapie nie mają się pojawić żadne dodatkowe elementy infrastruktury drogowej. Miejscowo mają zostać wymienione studzienki wpustowe.

Firmy zainteresowane przetargiem mają składać swoje oferty do końca stycznia br. Realizacja zadania ma nastąpić w ciągu 90 dni od podpisania umowy. Na tę chwilę trudno przypuszczać, czy uda się ją wykonać po ukończeniu prac na ul. Wolności - w przypadku wyłonienia wykonawcy w obecnym postępowaniu, inwestycja na ul. Witkowskiej w ostateczności może nastąpić późną wiosną br.

7 komentarzy

 • Link do komentarza rajmund sobota, 22 stycznia 2022 12:20 napisane przez rajmund

  Rondo Olimpijczyków powinno być atrakcją turystyczną dla zwiedzających Gniezno.

 • Link do komentarza Sławomir sobota, 22 stycznia 2022 12:06 napisane przez Sławomir

  Chodniki przy Witkowskiej również proszą się o gruntowny remont i jakąś normalną ścieżkę rowerową, a nie tylko dopuszczony ruch rowerowy, bo można sobie zęby wybić, jeżdżąc po takiej nawierzchni...

 • Link do komentarza Bak piątek, 21 stycznia 2022 22:49 napisane przez Bak

  Nareszcie!!

 • Link do komentarza Arek 1970 piątek, 21 stycznia 2022 19:10 napisane przez Arek 1970

  Wreszcie bo te dziury to dramat dla naszych aut,cała droga DW260 nadaje się do wymiany bo do Witkowa koleiny jak na torach.

 • Link do komentarza Ana piątek, 21 stycznia 2022 17:11 napisane przez Ana

  Najpierw uporajcie się z remontem Wrzesińskiej. Sklepy, którym odcięto
  dochody i poniosły straty przez przeciągający się remont powinny pójść do sądu. Na marginesie mieszkańcy tej okolicy już niebawem nabędą umiejętność latania, bo za chwilę do domu nie będzie dojazdu. Stawiacie drzewa w donicach , zamiast dać im rosnąć a powinniście już dawno zadbać o beznadziejne elewacje budynków na wjazdach do miasta. ,Zwracam na to kolejny raz uwagę. Kościuszki parkan blisko UM dziadostwo. Wyliczać??? ,Za dużo

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 21 stycznia 2022 16:48 napisane przez Kierowca

  Podobnie jest z ul. Wrzesińską. Również przez objazdy wygląda coraz gorzej. Nie wspominając o pseudo rondzie olimpijczyków.

 • Link do komentarza Krzysztof piątek, 21 stycznia 2022 15:03 napisane przez Krzysztof

  Żeby tylko remont ul. Witkowskiej nie trwał tyle co ul. Wolności. Obecnie zaczęto remont 3 odcinka ulicy Wolności, nie kończąc drugiego, a pierwszy nadal czeka na poprawki. Nie mówiąc o stratach firm znajdujących się na tej ulicy, które na tak długi okres zostały pozbawione dochodu. Żeby tylko w przetargu nie startowała ta sam firma, bo w takim przypadku grozi całkowity paraliż tej części miasta.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane