Jesteś tutaj:Gospodarka Latarnie na Rynku zostaną wymienione
wtorek, 27 lipca 2021 09:00

Latarnie na Rynku zostaną wymienione

 

Kolejne stare latarnie zostaną wymienione na nowe - po kilku ulicach w śródmieściu, przyszedł czas na główny plac miasta.

W poprzednich latach trwało cykliczne wymienianie latarni ulicznych. Sukcesywnie, co roku, zastąpiły one stare, betonowe słupy lub stylowe ale skorodowane stalowe lampy m.in. na ul. Mieszka I, Warszawskiej, Dąbrówki, części Chrobrego, targowisku itd. Obecnie ogłoszono przetarg na wymianę lamp w obrębie Rynku.

Zgodnie z założeniem projektowym, charakterystyczne słupy z podwójnymi kloszami stojące na głównym placu miasta zostaną zastąpione nowymi i wyższymi - w sumie mają mieć 6 metrów wysokości, podobnie jak te ustawione na ul. Chrobrego czy ul. Dąbrówki. Różnić się jednak będą podwójnymi kloszami. Docelowo wymianie podlegać będzie 19 latarni stojących wokół Rynku. 

Ich wymiana ma nastąpić po wyłonieniu wykonawcy, co nastąpić powinno w sierpniu br. Nowe lampy na pewno będą więc świecić już wczesną jesienią br.

8 komentarzy

 • Link do komentarza micio poniedziałek, 02 sierpnia 2021 12:17 napisane przez micio

  Rynku nie zmienią aby był zielony bo wszedzie sie wpierdziela konserwator zabytków który na wszystko nie wyraza zgody.... dlatego mamy taki beznadziejny rynek.... dziwne ale w innych miastach sa montowane nowoczesne fontanny (Wrocław) tylko nie u nas- bo konserwator zapytków.... betonoza pełną buzią

 • Link do komentarza Bożena niedziela, 01 sierpnia 2021 10:10 napisane przez Bożena

  Toger. Stare niskie lampy już są dawno zarezerwowane dla kolegów z ......... i kolegów z firmy Enea. Te bardzo ładne lampy zostaną postawione na ich działkach letniskowych oraz przy ich wypasionych domach. Oczywiście nie za darmo. Zapłacą oni za nie jak za ..... złom . Czyli kupią je za 1/50 ich ceny. Tak to się zawsze załatwiało.

 • Link do komentarza Tylko sobota, 31 lipca 2021 17:38 napisane przez Tylko

  Esteta ma rację.popieram.
  Lepiej niech zmienią ten betonowy rynek.
  Kiedyś w koło rosły drzewa i było pełno ławeczek.

 • Link do komentarza romantyk czwartek, 29 lipca 2021 10:40 napisane przez romantyk

  Radek ty dur...... Niskie lampy nie świeciły mieszkańcom na parterze, bo na parterach kamienic są wyłącznie sklepy .

 • Link do komentarza Tiger środa, 28 lipca 2021 22:42 napisane przez Tiger

  A co się stanie ze starymi? Można wykupić?

 • Link do komentarza Radek środa, 28 lipca 2021 12:43 napisane przez Radek

  A jak były niskie to świeciły mieszkańcom do okien na parterze... To może całkiem zlikwidować. Dajcie spokój z tymi komentarzami bo tego się czytać nie chce....

 • Link do komentarza Merkury wtorek, 27 lipca 2021 19:04 napisane przez Merkury

  Po co zmieniać w mieście coś co jest porządnie wykonane i z powodzeniem jeszcze wiele lat by działało. Być może czas na wymianę zarządzających tym miastem z budzikiem włącznie. Od wielu lat te same twarze i słabe zarządzanie.

 • Link do komentarza esteta romantyk wtorek, 27 lipca 2021 09:29 napisane przez esteta romantyk

  Niskie lampy nadawały naszemu miastu taki starodawny charakter. Poza tym żółte przytłumione światło powodowało , że latarnie były takie idylliczne. Te wysokie lamy są zupełnie nie zauważalne dla normalnego przechodnia. Samo białe światło tych nowych latarni jest zimne jak lód. Świecąc wysoko nowe lampy świecą prosto w okna mieszkań na pierwszym a nawet na drugim piętrze kamienic w centrum. A dodatkowo ozdoby świetlne zawieszane na tych nowych słupach są zawieszane bardzo wysoko i zatracają swój królewski charakter. Ale cóż takich mamy prezydentów i musimy też ścierpieć ich chybione pomysły.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane