Jesteś tutaj:Gospodarka Ostatnia działka przy ul. Liliowej trafi na sprzedaż
czwartek, 29 kwietnia 2021 08:50

Ostatnia działka przy ul. Liliowej trafi na sprzedaż

 
Ostatnia działka przy ul. Liliowej trafi na sprzedaż źródło: Google Street View

Nieruchomość, na której może powstać kolejny budynek wielorodzinny, położony przy ul. Liliowej, otrzymała zgodę na wystawienie jej na przetarg.

W minioną środę radni podjęli uchwałę o wyrażeniu zgody na zbycie nieruchomości, zlokalizowanej u zbiegu ul. Liliowej i Tulipanowej o powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, jest to działka z przeznaczeniem pod zabudowę wielorodzinną.

Jest to jednocześnie ostatnia nieruchomość przy ul. Liliowej, która ma przeznaczenie pod bloki, a która zostanie wystawiona na sprzedaż. W ciągu kilku lat zbyto wszystkie nieruchomości w tym rejonie, a na większości z nich już powstały nowe budynki wielorodzinne. Jak przekazano w trakcie sesji, Miasto decyduje się sprzedać ostatnią z działek właśnie z uwagi na popyt, jaki one obecnie znajdują.

Wyrażenie zgody na sprzedaż nieruchomości uruchamia procedury przygotowania do przetargu, który odbędzie się jeszcze w tym roku.

 

13 komentarzy

 • Link do komentarza Carroll środa, 05 maja 2021 12:25 napisane przez Carroll

  A śmietników jak nie było, tak nie ma! Piekary to istne wysypisko!

 • Link do komentarza Krzychu środa, 05 maja 2021 07:52 napisane przez Krzychu

  Chcecie dobtych warunków do życia to wymarsz w kierunku Skandynawii. W pisowskiej Pl już tylko wszędzie degrengolada.

 • Link do komentarza Kibic wtorek, 04 maja 2021 22:27 napisane przez Kibic

  @MieszkaniecMieszko. Nie bądź taki hop do przodu, ty może ogarniesz pocztomat i te inne wynalazki a starsze osoby? Ja pierwszy raz słyszę o pocztomacie a nie mam 60 lat.

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 04 maja 2021 19:42 napisane przez mieszkaniec

  Przecież te władze niczego więcej nie potrafią, jak tylko sprzedawać działki i wszystko, co tylko nadaje się na jakiś interes. Takiego prezydenta i takiej rady miejskiej Gniezno jeszcze nie miały. W ogóle nie myślą o estetyce miasta, o jego rozwoju, o turystyce, która na całym świecie napędza gospodarkę. To są kpiny z mieszkańców, którym funduje się tylko kolejne cmentarze!

 • Link do komentarza Carroll wtorek, 04 maja 2021 19:41 napisane przez Carroll

  A śmietników jak nie było, tak nie ma!

 • Link do komentarza spacerowicz wtorek, 04 maja 2021 13:11 napisane przez spacerowicz

  Maria - co za głupoty wypisujesz? Przejdziesz przez Poznańską i za chwilę będziesz miała tam wielki park do odpoczynku na terenie Dziekanki. Do Parku Piastowskiego i nad Wenecję też rzut beretem.

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 03 maja 2021 11:46 napisane przez wyborca

  Tak wybraliście to tak macie :)

 • Link do komentarza Maria niedziela, 02 maja 2021 13:59 napisane przez Maria

  Śliczne miejsce na park. W tych okolicach brakuje zieleni i miejsc do odpoczynku. Oczywiście nasze miasto na to nie patrzy, lepiej jest wylać beton, tak jak to robią cały czas. Z tego co słyszałam, w zamian za to chcą zrobić "parki" na tych skrawkach zieleni za szeregowcami, według mnie to jest szczyt głupoty, tam nie ma na to miejsca. Te osiedla stają się betonem, a nie przyzwoitym miejscem do życia.

 • Link do komentarza Daria piątek, 30 kwietnia 2021 17:53 napisane przez Daria

  Kolejny blok bezsensu, żaden blok nie ma porządnego placu zabaw/parku, ledwo ławeczka i 1 zjeżdżalnia. A ten teren wystarczyłoby uprzątnąć zrobić alejki i park z placem zabaw idealny! Ale oczywiście miasto więcej zyska na sprzedaży pod zabudowę wielorodzinna.

 • Link do komentarza Ziggy Marley piątek, 30 kwietnia 2021 10:32 napisane przez Ziggy Marley

  Daniel78 masz rację,że takie rzeczy jak bank, poczta czy przychodnia by się przydały w tym rejonie. Nie wspomnę o poprawie jakości dróg w szczególności Liliowej. Ciężki sprzęt zaopatrujący budowy bloków i kolejki aut w drodze do Biedronki tylko pogarszają obecny stan tej ulicy. Niestety prawda jest taka , że takowe inwestycje nie są opłacalne z punktu widzenia naszego ratusza. Tu się liczy tylko czysty zysk, który wygeneruje sprzedaż najbardziej zdesperowanemu deweloperowi ostatniego skrawka ziemi w naszej dzielnicy. Dzięki temu załata się dziurę w budżecie lub spłaci kolejną ratę za rozpoczęte już inwestycje. Ale to wszystko do czasu. Działek na sprzedaż coraz mniej a długi miasta wciąż rosną. Szary obywatel wsiądzie przecież w miejski autobus i załatwi sprawę w centrum. To przecież tam lokuje się wszystkie środki.

 • Link do komentarza MieszkaniecMieszko czwartek, 29 kwietnia 2021 14:00 napisane przez MieszkaniecMieszko

  @Daniel78 - poczta jest na poznańskiej, poza tym wystarczy pocztomat. po drugie, po co bank, skoro wszystko jestes w stanie zalatwic via internet?

  A przychodnie, w nowopowstałych blokach są nowe miejsca pod usługę, więc ... to kwestia czasu. bardziej mnie martwi brak miejsc parkingowych dla mieszkańców tych okolic.

 • Link do komentarza tak działają czwartek, 29 kwietnia 2021 12:36 napisane przez tak działają

  Nie wierzę, że to ostatnia działka , którą chce sprzedaż Grobelny. Zapewne jeszcze nie jedną znajdą przed końcem swojej kadencji. PiS owcy jak dojdą do władzy w Gnieźnie, nie mogą mieć do sprzedania, już żadnej działki. To jest zadanie drużyny Budasza. Sprzedać wszystko. Ci po nas, nie mogą przejąć żadnych nieruchomości nadających się do sprzedania. Ci po nas, muszą po prostu klepać biedę !

 • Link do komentarza DANIEL78 czwartek, 29 kwietnia 2021 10:16 napisane przez DANIEL78

  To niech w końcu wybudują przychodnie, bank i pocztę bo takich instytucji na dzielnicy Piekary nie ma.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane