Jesteś tutaj:Gospodarka Ul. Północna już doświetlona
środa, 14 kwietnia 2021 12:00

Ul. Północna już doświetlona

 
Ul. Północna już doświetlona źródło: UM

Nowa nawierzchnia, oświetlenie drogowe, a w najbliższym czasie także chodnik - ul. Północna z polnej zamienia się w drogę zapewniającą dojazd do powstającego osiedla.

Ulica, która miała zostać zrealizowana po 2040 roku - jak głosił pamiętny baner - cywilizuje się w znacznie szybszym tempie. Na bazie porozumienia zawartego we wrześniu 2019 roku, droga prowadząca od ul. Biskupińskiej w kierunku powstającego osiedla za blokami na Winiarach, zaczyna przypominać taką, jakiej oczekiwaliby mieszkańcy.

Obecnie ul. Północna doczekała się doświetlenia - za kwotę 118 tys. złotych Miasto Gniezno ustawiło na niej 28 słupów z oprawami LED. W  grudniu 2020 r. inwestor powstającego tam osiedla wykonał nawierzchnię jezdni od ul. Wacława II do nowych bloków, a w tym samym czasie Miasto Gniezno wykonało poszerzenie odcinka ul. Północnej od ul. Biskupińskiej do ul. Wacława II. Wiosną tego roku inwestor ma wykonać chodnik od bloków do ul. Biskupińskiej.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Jakość piątek, 16 kwietnia 2021 12:04 napisane przez Jakość

    Taki powinien być standard aby deweloper partycypował w kosztach zmian na terenie sąsiadującym do inwestycji. W innych miastach to coś normalnego.Brawo dla tej firmy.

  • Link do komentarza avalon środa, 14 kwietnia 2021 20:31 napisane przez avalon

    A na Rycerskiej mieszka 10 razy więcej ludzi ale chodnika nie ma od 20 lat

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane