środa, 16 stycznia 2019 10:34

Nowa droga w strefie przemysłowej otwarta

 
Nowa droga w strefie przemysłowej otwarta źródło: UM w Gnieźnie

Wraz z zamknięciem przejazdu ul. Pod Trzema Mostami, otwarty został odcinek nowej drogi, łączącej ul. Słoneczną z ul. Osiniec.

Licząca 450 metrów długości droga, stanowi element szerszego projektu komunikacyjnego, realizowanego w tej części miasta. Powstała pomiędzy bazą PKS a fabryką baterii, połączyła wybudowaną trzy lata temu ul. Osiniec i docelowo przejmie częściowo ruch, który dzisiaj się ul. Słoneczną. Jest to część szerszego projektu, realizowanego za kwotę 36 mln złotych. Ostatnim etapem jest właśnie rozpoczęta przebudowa (poszerzenie) wiaduktu pod torami kolejowymi, która potrwa do października br.

Wraz z budową nowej drogi wykonana została nowa sieć kanalizacji deszczowej. Z wybudowanej ulicy zostały wykonane zjazdy publiczne i indywidualne do posesji oraz na teren pasa technologicznego i do zbiornika retencyjnego. Wzdłuż 450-metrowego odcinka drogi powstał chodnik i ścieżka rowerowa, oświetlenie uliczne i oznakowanie poziome i pionowe. 

Obecnie odcinek ulicy jest otwarty dla użytkowników ruchu, ale w ramach planowanej inwestycji, polegającej na przebudowie skrzyżowania z ul. Słoneczną i ul. Pod Trzema Mostami, będzie on planowo zamknięty na okres 3-4 tygodni (o czym będziemy informować). Na tym skrzyżowaniu powstanie sygnalizacja świetlna, której obecność w projekcie składanym o dofinansowanie była niezbędna w celu otrzymania dodatkowych punktów, umożliwiających przyznanie środków na realizację inwestycji.

Na realizację całości inwestycji Miasto Gniezno pozyskało dofinansowanie unijne w ramach WRPO w wysokości 18 mln zł oraz pomoc finansową na przebudowę wiaduktu w wysokości 5 mln zł od PKP PLK. Umowny koszt realizacji całości inwestycji to 36 mln zł.

10 komentarzy

 • Link do komentarza Logika poniedziałek, 21 stycznia 2019 11:59 napisane przez Logika

  DA tu nie o logikę chodzi tylko o pieniądze... jak dają z zewnątrz za brak logiki to trzeba ten brak logiki wprowadzić. Zawsze można zostawić mrugający żółty sygnał.

 • Link do komentarza DA niedziela, 20 stycznia 2019 08:54 napisane przez DA

  Rozumiem że przebudowa wiaduktu spowoduje likwidację sygnalizacji świetlnej w jednym miejscu po to by 200 metrów dalej na tym samym odcinku postawić kolejną sygnalizację świetlną ? to jaki jest sens przebudowy i usuwania starej sygnalizacji dla usprawnienia płynności ruchu ? ja myślałem że tam ronda powstaną i to by usprawniło ruch. Gdzie tu logika?

 • Link do komentarza roweroy piątek, 18 stycznia 2019 15:39 napisane przez roweroy

  Tom miejmy nadzieję że sygnalizacja będzie, ale cały czas wyłączona bo obecność jej tam jest całkowitym bezsensem.
  Czemu nie można było zrobić chodnika i ścieżki po jednej stronie drogi na całej długości? W jakim celu powstał ten przejazd na drugą stronę w połowie?

 • Link do komentarza Tom piątek, 18 stycznia 2019 12:14 napisane przez Tom

  Zamiast swiatel pod mostem beda na skrzyzowaniu ze Sloneczna. A rondo nie daloby tylu punktow? Plynnosc ruchu bedzie praktycznie bez zmian.

 • Link do komentarza JPL piątek, 18 stycznia 2019 09:53 napisane przez JPL

  A ścieżka rowerowa z kostki !!!??? - kto to projektował - napiszcie aby nie dawać do projektowania tym ludziom.

 • Link do komentarza Marek Dener środa, 16 stycznia 2019 12:50 napisane przez Marek Dener

  "Na tym skrzyżowaniu powstanie sygnalizacja świetlna, której obecność w projekcie składanym o dofinansowanie była niezbędna w celu otrzymania dodatkowych punktów, umożliwiających przyznanie środków na realizację inwestycji." Czy mógłby autor jakoś to rozwinąć, bo jakoś nigdy o tym chyba szerzej nikt nie pisał.

 • Link do komentarza Szymon Zieliński środa, 16 stycznia 2019 11:51 napisane przez Szymon Zieliński

  A myślałem, że sygnalizację buduje się w celu poprawy bezpieczeństwa - a tu proszę - dla punktów.

 • Link do komentarza szofer środa, 16 stycznia 2019 11:09 napisane przez szofer

  Co najmniej o 30 lat za późno i teraz też nic ona nie da w poprawie komunikacji do czasu, aż nie będzie dokonana przeróbka trasy tzw. Pod Trzema Mostami

 • Link do komentarza Mieszko środa, 16 stycznia 2019 10:38 napisane przez Mieszko

  Świetna wiadomość. Teraz w końcu zarządzca, może w końcu zamknać ulice Słoneczna na odcinku Witkowska Kawiary dla ruchu ciężarowego....Mam nadzieje że to sie stanie, bo przy budowie ulicy Osiniec takie były zapewnienie. Czekam z niecierpliwością.

 • Link do komentarza ? środa, 16 stycznia 2019 09:47 napisane przez ?

  otwarte żeby zamknąć ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane