wtorek, 20 czerwca 2017 12:18

Ul. Wierzbiczany doczeka się nowej nawierzchni

 
Ul. Wierzbiczany doczeka się nowej nawierzchni źródło: Google Street View

Do połowy wakacji na tytułowej drodze, na najbardziej zniszczonym odcinku, pojawi się nowa nakładka bitumiczna.

Całkowita przebudowa ul. Wierzbiczany zaplanowana jest docelowo na lata 2019 - 2020 i obejmować ma wykonanie całej jej szerokości, łącznie z miejscami postojowymi, chodnikami i ścieżką rowerową. Ponieważ jednak stan nawierzchni już teraz jest w coraz gorszym stanie, postanowiono wykonać w tym roku nową nakładkę bitumiczną, która zostanie ułożona na odcinku zarządzanym przez Miasto Gniezno. 

W związku z tym iż w tym roku planowany jest trzeci etap budowy kanalizacji na ul. Roosevelta, przez ul. Wierzbiczany poprowadzony zostanie ponownie objazd dla samochodów. Zanim jednak tak się stanie, do końca lipca br. na odcinku tej drogi od ul. Wschodniej do ul. Pszenicznej  (około 1 km) zostanie ułożona nowa nawierzchnia bitumiczna, która poprawi komfort jazdy. Asfalt ma być ułożony na tej samej szerokości, jaką ma obecna droga. Cała inwestycja ma kosztować około 200 tys. złotych.

7 komentarzy

 • Link do komentarza mieszczuch ze wsi Gniezno niedziela, 25 czerwca 2017 21:50 napisane przez mieszczuch ze wsi Gniezno

  Ulica Południowa jest całkiem zapomniana. I tamta urokliwa część miasta także. Gaz i kanalizacja tylko do torów na Wrześnię. Tam się żyje, jak za króla Ćwieczka.

 • Link do komentarza bodo niedziela, 25 czerwca 2017 18:30 napisane przez bodo

  A kiedy ulice Cieszkowskiego i Lelewela

 • Link do komentarza ggggggggg sobota, 24 czerwca 2017 20:03 napisane przez ggggggggg

  nareszcie! już lewym pasem jeżdże, żeby kół nie urwać

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 24 czerwca 2017 00:29 napisane przez Mieszkaniec

  A kiedy ul. Pstrowskiego ?

 • Link do komentarza Sli środa, 21 czerwca 2017 21:16 napisane przez Sli

  A kiedy Kawiary?

 • Link do komentarza osiedlowy wtorek, 20 czerwca 2017 15:38 napisane przez osiedlowy

  Nie filozofuj! na cywilizowanym świecie tak własnie buduje się ulic (drogi) za miastem, bez chodników oddzielając tylko białą linią część dla przechodniów, których tam na ogół prawie nie ma! Ulica za miastem to nie aleja spacerowa, a każdy mieszkaniec w zasadzie posiada samochód i podjeżdża nim pod sam dom.

 • Link do komentarza Stefan wtorek, 20 czerwca 2017 13:21 napisane przez Stefan

  Idea jest na pierwszy rzut słuszna ale posiada poważną wadę. Sytuacja ta poprawi komfort jazdy, ale niestety pogorszy bezpieczeństwo gdy wzrośnie ruch przelotowy. Lepsza nawierzchnia bez poprawy warunków dla pieszych spowoduje tylko wzrost realnej prędkości na jezdni co przy dalej nieuregulowanej i niekomfortowej sytuacji pieszych tylko pogorszy sprawę. Jednak zaryzykowałbym pozostawienie nawierzchni tak jak jest i jej cząstkowe remontowanie w trakcie zwiększonej eksploatacji, a gdy już objazd się zakończy wtedy ułożyć nowy dywanik. Nawierzchnia przetrwa znacznie dłużej gdy nie będzie już tak obciążona i można realnie myśleć o tym aby wykorzystać ją jako część konstrukcji pod przyszłą przebudowę. A tak - w tym roku wydane będzie 200 tyś., które za trzy lata zostanie sfrezowane, a to już jest niegospodarność.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane