Kolejny obszar gminy Gniezno doczeka się systemu kanalizacyjnego. Inwestycja o wartości 1,2 mln złotych powstanie w rejonie Braciszewa i Woźnik, pod drogą wojewódzką nr 194.
Mimo różnych obaw, co do przyszłego funkcjonowania oświetlenia na terenie Miasta, kontynuowane są inwestycje związane z ustawianiem lamp przy nowych ulicach.
Jeśli oferty dostarczania energii elektrycznej dla Miasta się nie zmienią, być może czeka nas wyłączanie podświetlenia budynków, alejek w parkach czy nawet ulic. 
Zupełnie nowe oblicze ma zyskać najstarszy miejski dzieciniec, zlokalizowany w centrum miasta. Cały obiekt ma przejść modernizację.
Za ponad 400 tys. złotych zrealizowany zostanie remont odcinka drogi, prowadzącej od dawnej krajowej "piątki" do terenu dawnego PGR-u w Łabiszynku.
W najbliższym czasie rozpocznie się termomodernizacja "Dwunastki" na os. Kazimierza Wielkiego. Placówka będzie posiadała m.in. panele fotowoltaiczne.
W miniony poniedziałek podpisano umowę na budowę drogi ze Zdziechowy przez Krzyszczewo do Pyszczyna w rejonie S5.
Mieszkańcy centrum Gniezna mogą już korzystać z zieleńca, znajdującego się między Wzgórzem Panieńskim a Wzgórzem Krzyżackim.
Strona 1 z 196

Ostatnio dodane