wtorek, 02 sierpnia 2022 18:03

Drugi operator hulajnóg także wycofuje się z Gniezna

 

Po kilku tygodniach obecności znika możliwość wynajmowania hulajnóg od drugiego operatora, który wprowadził je na terenie Gniezna.

O sytuacji poinformował nas jeden z mieszkańców, który kontaktował się z firmą Lime. Na lokalnym Rynku działała ona wynajmując hulajnogi od początku maja br., pojawiając się zaledwie kilka tygodni po innej firmie - Quick. Ta druga w połowie lipca br. zdecydowała się o wycofaniu swojej usługi na terenie Gniezna. Teraz to samo postanowiła zrobić firma Lime.

- Przed chwilą kontaktowałem się z biurem Lime w sprawie hulajnóg u Nas w Gnieźnie. Otrzymałem informację że te, zostały permanentnie wycofane, powodu mi nie przekazano - poinformował nas pan Patryk, który korzystał z usług tej firmy. Aplikacja, za pomocą której można było wynajmować hulajnogi, nie wyświetla już żadnych urządzeń na terenie Gniezna. 

W zasadzie od początku, jak się pojawiły, hulajnogi Lime wyglądały na bardziej wyeksploatowane od tych niebieskich z firmy Quick. Również i z zielonymi pojazdami pojawiało się najwięcej zdjęć, nadsyłanych przez mieszkańców - często były one porzucone w różnych miejscach, nierzadko na środku chodnika, albo też leżały zdemolowane i przez długi czas nikt się nimi nie interesował.

Tym samym na terenie Gniezna pozostały do wypożyczenia tylko rowery miejskie - tych ma w tym roku jeszcze przybyć. 

5 komentarzy

 • Link do komentarza PG środa, 03 sierpnia 2022 15:30 napisane przez PG

  Dzień dobry , jestem zwolennikiem takich udogodnień jak hulajnogi elektryczne ale patrząc na ulicę Gniezna wręcz zaśmiecone porzuconymi hulajnogami byle gdzie i byle jak przez pseudo użytkowników prostaków i wandali to dobrze że znikają z naszych ulic .

 • Link do komentarza micio środa, 03 sierpnia 2022 14:22 napisane przez micio

  nie dały rady w zderzeniu z jakością ulic w Gnieźnie. Gdyby były tańsze o 50% wiecej osób by sie nimi bawiło

 • Link do komentarza Osa środa, 03 sierpnia 2022 14:02 napisane przez Osa

  Gniezno - stan umysłu. Dziwicie się, że hulajki znikają? tak traktowane?

 • Link do komentarza Zatroskany obywatel środa, 03 sierpnia 2022 11:54 napisane przez Zatroskany obywatel

  Przydałoby się więcej punktów postojowych przy największych zakładach pracy w Gnieźnie np Toshiba, Butelki, Castorama, Mrówka, no i więcej na Budowlach jednym z największych osiedli w Gnieźnie

 • Link do komentarza X wtorek, 02 sierpnia 2022 22:31 napisane przez X

  No cóż - gnieźnieńskie warcholstwo potrafi tylko demolować, za to nie potrafi uszanować i docenić tego, co firma mogła w Gnieźnie zaoferować. No i gó.no będą mieli. Czyli jak zwykle. I cierpią na tym jak zwykle wszyscy - czyli również użytkownicy hulajnóg, którzy korzystali z nich w sposób należyty.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane