sobota, 27 listopada 2021 09:21

Gniezno murem za polskim mundurem

  mn
Gniezno murem za polskim mundurem zdjęcie nadesłane

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w akcji "Gniezno murem za polskim mundurem".

Pragniemy w ten sposób wyrazić nasze poparcie i podziękowanie wszystkim służbom mundurowym, które w sposób zdecydowany, wytrwały i stanowczy nie dopuściły do bezprawnego i siłowego przekraczania granic naszego państwa. Obserwując z zażenowaniem jak wiele różnych środowisk rozczula się nad losem migrantów (którym również współczujemy, że zostali oszukani i wykorzystani przez naszych wschodnich sąsiadów), pod płaszczykiem błędnie pojmowanego miłosierdzia pragnie pokazywać swoje otwarte serce poprzez puste słowa i złudne zamiary. Zdziwienie nasze nie ma granic, gdy słyszymy jak organizowane są zbiórki pieniędzy dla migrantów, zapominając o tym, że dzisiaj naszego wspólnego Domu z narażeniem życia bronią żołnierze, straż graniczna i policja. Brak poparcia i podziękowania dla służb mundurowych jak i podtrzymywania na duchu ich rodzin aż prosi się o braterskie upomnienie tych, którzy dziś bardziej troszczą się o los migrantów. Wielu świętych mówiło o caritatis ordo, w pierwszej kolejności pomoc najbliższym, rodzinie, potem większej wspólnocie, dalej pomoc w granicach państwa, a na końcu reszta. Świata całego nie zbawimy!

Dlatego my dzisiaj z pochyloną głową dziękujemy wszystkim, którzy bronią naszych granic, bo robią to dla naszego bezpieczeństwa. Żołnierze! Zawsze będziemy Was wspierać, brońcie z godnością naszych granic, strzeżcie bezpieczeństwa Rzeczypospolitej. Niech Bóg ma Was w swojej opiece. Jesteśmy murem za polskim mundurem!

W ramach akcji zbieramy produkty spożywcze (najlepiej w zbiorczych opakowaniach), ograniczamy się tylko do wymienionych poniżej:

- kabanosy dobrej jakości (najlepiej próżniowo pakowane)
- czekolady
- pierniki
- owoce kandyzowane

Ostatni dzień zbiórki to poniedziałek 6 grudnia. Produkty można zostawiać w następujących miejscach:
- Salon Ślubny, ul. Grzybowo 36, Gniezno pon.-pt. 11.00-16.00
- Firma EKO-PLUS, Al. Reymonta 21, Gniezno, pon.-pt. 8.00-17.00, sob. 9.00-13.00

Zebrane produkty zawozimy następnie na granicę i przekazujemy wyznaczonemu dowódcy. Tel. kontaktowe: 506 929 354, 603 277 155

W imieniu organizatorów akcji
Maciej Chosiński, Paweł Kamiński

18 komentarzy

 • Link do komentarza senior poniedziałek, 06 grudnia 2021 21:12 napisane przez senior

  Polak, który uważa, ze ktoś chce zbić kapitał polityczny na takiej pięknej akcji, powinien być starym zwyczajem publicznie wychłostany na Rynku, by już nigdy nie dopuścił się takiej nikczemności. A, jeżeli to jest osoba publiczna, to niech nie używa nicków, tylko niech podpisze się pod swoim łajdactwem imieniem i nazwiskiem. Tylko tchórz anonimowo krytykuje takie piękne akcje. Jak trzeba nisko upaść, by krytyce poddawać takie wspaniałe inicjatywy, o których nawet ministerstwo pisze:.....Dla wszystkich chętnych chcących przekazać żołnierzom wyrazy solidarności, stworzyliśmy specjalny adres mailowy muremzamundurem@mon.gov.pl, pod którym firmy, fundacje, samorządy lokalne, organizacje pozarządowe, itp. będą mogły się zgłosić i ustalić formy wsparcia. Każdy gest, nawet symboliczny, jest wyrazem zaufania i uznania dla naszych żołnierzy pełniących służbę na granicy....."

 • Link do komentarza Filip środa, 01 grudnia 2021 20:53 napisane przez Filip

  piękny gest. Popieram.

 • Link do komentarza wilk wtorek, 30 listopada 2021 15:39 napisane przez wilk

  Właściwie to cała Unia razem z Niemcami popiera w tym wypadku działania POLSKIEGO rządu,a nasza opozycja ?????? Okazuje się,że popiera naszą opozycję ....Łukaszenka z Putinem........więc mieszkańcy Pierwszej Stolicy i powiatu,w następnych wyborach kogo WYBIERZECIE ????

 • Link do komentarza Gnieźniok poniedziałek, 29 listopada 2021 23:02 napisane przez Gnieźniok

  Chwała bohaterom - polskim żołnierzom i funkcjonariuszom znad kresowych stanic!

 • Link do komentarza Lady poniedziałek, 29 listopada 2021 22:00 napisane przez Lady

  No wiadomo, że wojsko ma co jeść, że każdy żołnierz wiedział na co się pisze idąc na służbę, że za to mu płacą. Jednak jakim trzeba być egoistą, żeby nie poprzeć tak po ludzku, tak normalnie po prostu rodaka w mundurze na służbie w obronie naszego wspólnego bezpiecznego życia.
  To przepraszam jak ratownikom pogotowia podwoziły restauracje obiady i organizowane były smakołyki w czasie ich wytężonej pracy, ratownikom, którzy również byli na służbie, za którą mieli płacone, którzy też mieli wówczas co jeść, a jednak organizowano podobne akcje. Nawet organizowano wodę do szpitali to co? Można było? Jaka tu zachodzi różnica?
  Aaaa, bo to wszystko działo się blisko, strach, śmierć zaglądała prawie bezpośrednio w oczy, bolało, że nie wiemy co teraz, co z nami będzie!
  A granica z Białorusią za daleko jednak jest dla niektórych - ta sytuacja wymaga pewnej perspektywy myślowej i nie ma co się denerwować nawzajem, tylko się obudzić i uporządkować.

 • Link do komentarza Marko poniedziałek, 29 listopada 2021 21:59 napisane przez Marko

  Szantażyk bzdury piszesz jakich mało. Od początku kryzysu do Niemiec przez Polskę przedostało się ok 10 tys uchodźców. Tak PiS chroni granice.

 • Link do komentarza szantażyk poniedziałek, 29 listopada 2021 07:22 napisane przez szantażyk

  A może by tak mały szantażyk rządu w Berlinie. I dla otrzeźwienia wpuścić Niemcom jedną 1000 osobową partię tych "uchodźców". Chociaż może i nie warto, bo tylu już mają u siebie, że i tak się nie mogą doliczyć !! A poza tym szkoda tych pięknych niemieckich kościołów, które muzułmanie za chwilę zmieniliby w meczety.

 • Link do komentarza Zdzisław niedziela, 28 listopada 2021 21:15 napisane przez Zdzisław

  ops. Nasze wojsko ma co jeść. !! Nasze państwo wcale nie jest z tektury, Tylko ktoś zaczynając tę zbiórkę kabanosów i czekoladek, chciał zbić kapitał polityczny . To było błędne posunięcie. Każdy zgadzając się na służbę wojskową ma świadomość , że nie będzie w wojsku karmiony czekoladkami !

 • Link do komentarza Mieszkaniec niedziela, 28 listopada 2021 17:04 napisane przez Mieszkaniec

  W krajach na całym świecie wspiera się funkcjonariuszy broniących granic , tylko w Polsce do dobrego tonu , zgodnego z lewackąpoprawnoścą polityczną należy napluć a przynajmniej wrzucić kamień do ogródka broniących granic... Przykre to, głupie i obrzydliwe ....

 • Link do komentarza Radek niedziela, 28 listopada 2021 12:37 napisane przez Radek

  Za co dziękować? Oni to za darmo robią? Robota jak każda inna. Nie pasuje, trzeba się było nie zatrudniać w służbach mundurowych. Wiem ze najlepiej sedzec w ciepłych koszarach, brać pieniądze i w wieku 40 lat iść na emeryturke.. Nie bądźcie smieszni.

 • Link do komentarza Robert niedziela, 28 listopada 2021 12:37 napisane przez Robert

  Dzieci żyjące w ubóstwie, umierający w szpitalach młodzi rodzice na covid pozostawiający dzieci, bieda w domach dziecka, domach opieki społecznej, emeryci, którym ledwie starcza na kromkę chleba a prawicowcy zbierają kabanosy dla jednej z lepiej wynagradzanych grup zawodowych w Polsce. Zenada. To wasze pisowskie państwo już nawet wojska i policji nie potrafi wyżywić. Natychmiast trzeba zmienić tą władzę.

 • Link do komentarza Scarlett niedziela, 28 listopada 2021 11:50 napisane przez Scarlett

  Leszko. jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to raczej milcz. Tu nie chodzi o to, ze oni nie mają co jeść. Tutaj chodzi o pokazanie solidarności z obrońcami naszych granic. A gnieźnianie pojadą, wesprą ich laurkami od dzieci i życzeniami świątecznymi od mieszkańców i pod choinką pozostawią te drobne prezenty. Przecież w życiu rodzinnym tez kupujemy osobom bliskim czekolady, bombonierki i inne łakocie nie dlatego, ze nie mają co jeść, ale jako dodatek do życzeń. O tym nie wiesz? Żal mi ciebie!

 • Link do komentarza Wyborca niedziela, 28 listopada 2021 08:07 napisane przez Wyborca

  Naprawdę PiS doprowadziło Państwo Polskie do takiego stanu że nie stać je na nakarmienie garstki żołnierzy pracujących na granicy? Członkowie i sympatycy pisu powinni się wstydzić...

 • Link do komentarza Leszko niedziela, 28 listopada 2021 00:58 napisane przez Leszko

  Hasło popieram w pełni, ale sugerujecie, że Oni tam nie mają co jeść??? Dodam też, że to co chcecie zbierać, to nie jest delikatnie mówiąc zdrowe jedzenie, sam cukier, sól, tłuszcz lub kombinacja tych składników.

 • Link do komentarza ops sobota, 27 listopada 2021 20:48 napisane przez ops

  chcieli armię 300tys a potrafią 10 tys na granicy wyżywić? śmiech i państwo z tektury

 • Link do komentarza Hobbit sobota, 27 listopada 2021 16:39 napisane przez Hobbit

  Dziwne to pojmowanie miłosierdzia w rozumieniu prawicowców...

 • Link do komentarza Obywatel RP sobota, 27 listopada 2021 13:35 napisane przez Obywatel RP

  No niestety wasza kochana unia sobie smacznie spi a my znow musimy ich bronić i co w podziekowanih od nich mamy?

 • Link do komentarza Mina sobota, 27 listopada 2021 12:19 napisane przez Mina

  Wspieramy i dziękujemy za obronę Polski i naszego domu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane