piątek, 26 listopada 2021 12:28

Serce z Gniezna do Wrocławia dotarło w 2 godziny

 

Prawie 250 kilometrów miała do pokonania karetka, która z Gniezna do Wrocławia przewiozła serce przeznaczone do przeszczepu.

Sytuacja miała miejsce w miniony czwartek 25 listopada. Serce pilnie potrzebne było dla 64-letniego pacjenta, przebywającego we wrocławskim szpitalu. Dawca znalazł się w Gnieźnie, a w całą sprawę bardzo szybko zaangażowano odpowiednie ku temu służby. Zdecydowano bowiem, że organ zostanie dostarczony drogą lądową.

Czas od momentu pobrania narządu do jego dostarczenia na salę operacyjną, jest bardzo krótki. Załoga karetki od momentu otrzymania serca przechowywanego w specjalnym pojemniku, wyruszyła w drogę liczącą 243 kilometry wzdłuż drogi ekspresowej S5.

We Wrocławiu drogę dla karetki zabezpieczali już policjanci, którzy ją eskortowali i tym samym umożliwili szybkie dotarcie do szpitala. Dzięki temu organ już po kilku minutach był w sali, gdzie miał się odbyć zaplanowany zabieg, który może pomóc uratować czyjeś życie.

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Obserwator środa, 01 grudnia 2021 17:10 napisane przez Obserwator

  Policja nie była z Gniezna tylko Wrocławska dobrze mówię?

 • Link do komentarza Obserwator niedziela, 28 listopada 2021 19:06 napisane przez Obserwator

  Piękna akcja.Super

 • Link do komentarza Gorol1968 niedziela, 28 listopada 2021 13:33 napisane przez Gorol1968

  Tak.Super akcja.I tu podziękowania dla policjantów z Gniezna oraz służb medycznych Policjantów naprawdę macie super.Wiem bo choć mieszkam na Śląsku byłem i idąc od str.Jankowa Dolnego załapałem się na ,,ulgowy ,,mandat za brak odblasku.Mieli rację,Mea culpa.Ale są naprawdę mili.Noe lubię policji ale w ostatnim czasie zyskują w moich notowaniach(granica Pl-By).A co do medyków?Urodziem się na 22-Lipca.Też im dziękuję.

 • Link do komentarza sercowiec niedziela, 28 listopada 2021 12:18 napisane przez sercowiec

  Oby dało mu to jeszcze długie życie...

 • Link do komentarza Kibic piątek, 26 listopada 2021 16:20 napisane przez Kibic

  Dla takich chwil warto żyć. Wreszcie jakaś pozytywna informacja. Oby przeszczep się przyjął, a rodzina zmarłego zasługuje na ogromny szacunek.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane