piątek, 24 września 2021 18:10

Telefon z ogłoszenia i z próbą oszustwa

 

Oszuści wciąż nie dają za wygraną i wymyślają nowe metody okradania zbyt naiwnych lub ufnych osób. Tym razem dotyczy ona ogłoszeń na OLX.

O oszustwach "na OLX" policja ostrzega od dobrych kilku miesięcy, a mimo to wciąż są realnym zagrożeniem podczas transakcji. Chodzi o wykorzystywanie niewiedzy sprzedających w zakresie dostępnych metod płatności na OLX, co pozwala nieuczciwym "kupującym" wyłudzać pieniądze.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie mieli do czynienia z nową metodą. Mieszkanka Gniezna po wystawieniu ogłoszenia na OLX odebrała telefon, w którym osoba dzwoniąca poinformowała ją, że na numer jej telefonu zostanie przesłana instrukcja do odbioru pieniędzy. Po kliknięciu w link okazało się, że trzeba podać numer karty płatniczej i kod CCV, co w konsekwencji skutkuje udostępnieniem danych dotyczących możliwości płacenia kartą.

Na szczęście kobieta w porę zorientowała się, że może dojść do oszustwa. Należy pogratulować jej czujności a do pozostałych osób apelujemy o zachowanie rozwagi, gdyż nie raz okazywało się, że oszuści mimo apeli wciąż potrafią znaleźć ofiarę i jej "słaby punkt". 

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Czytelnik piątek, 24 września 2021 21:10 napisane przez Czytelnik

    Ja mam co chwila próby oszustwa na słynnym portalu o*x.pl i odrazu przechodzą do podsyłania linku z podrobiona strona

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane