sobota, 18 września 2021 08:30

Wypadek w środku nocy. Kierowca był pijany

 
Wypadek w środku nocy. Kierowca był pijany zdjęcia: OSP Witkowo

W nocy z piątku na sobotę doszło do poważnego wypadku na jednej z ulic Witkowa, gdzie samochód osobowy uderzył w drzewo.

Do zdarzenia doszło 18 września, około godziny 2:30 w nocy. Wówczas to służby zostały powiadomione o wypadku, do jakiego miało dojść na ul. Gnieźnieńskiej w Witkowie, na wysokości Urzędu Gminy. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Witkowo oraz JRG Gniezno. Po dotarciu pierwszego zastępu zastano samochód osobowy marki Volkswagen Golf po uderzeniu w drzewo, którym podróżowały trzy osoby. Dwie z nich wyszły o własnych siłach (kierowca i pasażer), a jedna była nieprzytomna (drugi pasażer).

Działania strażaków polegały na wydobyciu osoby poszkodowanej z pojazdu i przekazania jej zespołowi ratownictwa medycznego. 27-letni pasażer, który w momencie wypadku siedział z tyłu pojazdu, trafił do szpitala w Gnieźnie, a następnie przewieziono go do Poznania - jego stan był poważny. Jak udało się nam dowiedzieć w KPP Gniezno, 29-letni kierowca Volkswagena z gminy Czerniejewo został zatrzymany - w jego organizmie stwierdzono 1 promil. Pasażer, który siedział koło niego, nie odniósł poważniejszych obrażeń i został zwolniony do domu. 

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze był zablokowany. Okoliczności wypadku ustala policja

zdjęcia: OSP Witkowo

2 komentarzy

  • Link do komentarza mirek poniedziałek, 20 września 2021 11:45 napisane przez mirek

    Każda jazda po alkoholu czy z nadmierną prędkością powinna być traktowana jako próba zabójstwa.

  • Link do komentarza pytacz poniedziałek, 20 września 2021 09:24 napisane przez pytacz

    Pijani kierowcy byli, są i będą. Pytanie czy w ogóle jakaś forma kary będzie kiedykolwiek wystarczająca, by ich wyrugować z dróg. Póki co wszystko o półśrodki, bo ile razy słyszy się o pozbawionych prawka, którzy mimo wszystko jeżdżą?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane