środa, 28 lipca 2021 09:10

Kolejni pielgrzymi wyruszyli do Częstochowy

 

W środowy ranek z Gniezna w kierunku Jasnej Góry wyruszyło kilka grup pielgrzymkowych. Przed nimi 9 dni wędrówki.

Pątnicy idący do Częstochowy w ramach Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszyli ze Wzgórza Lecha tuż po mszy świętej, odprawionej w katedrze pod przewodnictwem ks. kan. Zbigniewa Przybylskiego. Tegoroczna pielgrzymka

odbywa się ponownie na tradycyjnych zasadach po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami. W środę z Gniezna wyruszyło około 300 pielgrzymów w kilku grupach kolorowych - brązowej "franciszkańskiej", żółtej z Wrześni, czerwonej z Gniezna, niebieskiej z Inowrocławia i pomarańczowa z Wągrowca. Tegoroczna pielgrzymka przebiega pod hasłem "Skosztujcie i zobaczcie". Przed pątnikami około 270 kilometrów wspólnej wędrówki do Częstochowy. 

Po opuszczeniu Wzgórza Lecha pątnicy skierowali się w stronę Pawłowa, a pierwszym postojem noclegowym będzie Września. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza samoon środa, 28 lipca 2021 12:37 napisane przez samoon

    Budasz też błogosławił... po co On tam?

  • Link do komentarza Janek środa, 28 lipca 2021 10:53 napisane przez Janek

    A gdzie maseczki i dbałość o zdrowie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane