wtorek, 27 lipca 2021 09:25

Bezdomni wykonali budy dla psów z gnieźnieńskiego schroniska

 
Bezdomni wykonali budy dla psów z gnieźnieńskiego schroniska zdjęcie nadesłane

Przebywający w ośrodku dla bezdomnych „Pomocna Przystań” aktywnie rozwijają swoje zainteresowania, umiejętności oraz działalność.

Funkcjonujące na terenie Gniezna dwa ośrodki dla bezdomnych, prowadzone przez Stowarzyszenie "DOM", otrzymało w tym roku dotację ministerialną w ramach programu "Pokonać Bezdomność 2021". Dzięki opracowanemu wcześniej programowi, do końca 2021 roku odbywać się będą różne działania i akcje aktywizujące podopiecznych obu placówek, działających przy ul. Pocztowej oraz ul. Kawiary.

Jednym z tych działań jest praca stolarni, która wykonała w ostatnim czasie sześć bud dla psów, które zostaną przekazane gnieźnieńskiemu schroniskowi dla zwierząt. To nie jedyna aktywność, jaką wykazują bezdomni.

Serdecznie zapraszamy do naszego Ośrodka „Pomocna Przystań” na ul. Pocztowej 6. Można tutaj zamówić i kupić wyroby naszej stolarni działającej w ramach warsztatu remontowo-usługowego naszego Stowarzyszenia. Nasze produkty to budy dla psów, ławy, drewniana architektura ogrodowa, drobne ozdobne wyroby drewniane itp. - informuje Maria Chwiałkowska-Grygiel. Ponadto w trakcie ostatniego jarmarku podopieczni wystawili się także z innymi swoimi produktami, które można nabyć w ośrodku na Kawiarach: Zapraszamy też do zakupu naszych ogórków kiszonych i innych wyrobów z naszego ogrodu Na naszym straganie na ul. Kawiary 40 można też zakupić wyroby drobnej wytwórczości rzemieślniczej (maskotki, pluszaki, ozdobne pudełka itp.).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane