środa, 23 czerwca 2021 08:39

Zmiana organizacji ruchu na ul. Pocztowej

  mn

W związku z zakończeniem budowy Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego dla mieszkańców gmin Powiatu Gnieźnieńskiego, Generalny Wykonawca informuje, że w dniu 30.06.2021 r. wprowadzi docelową organizację ruchu na ul. Pocztowej.

W ramach nowej organizacji ruchu zostanie przeniesione przejście dla pieszych przez ulicę Pocztową ze skrzyżowania z ul. T. Kościuszki, w kierunku nowego budynku ZCP. Natomiast we wschodniej części, powstanie śluza rowerowa ułatwiająca wjazd rowerzystom na teren centrum. Klienci Poczty Polskiej powinni zwrócić uwagę na brak możliwości parkowania bezpośrednio przy budynku Poczty.

Na terenie ZCP do dyspozycji kierujących zostanie przekazane 87 miejsc postojowych, w tym 5 dla osób niepełnosprawnych oraz 45 stojaków rowerowych.
 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Polak madry po szkodzie 1 czwartek, 01 lipca 2021 11:38 napisane przez Polak madry po szkodzie 1

  Endriu. A gdzie ty byłeś jak prezydent Grobelny przedstawiał projekt budowy tego centrum przesiadkowego? dlaczego wtedy się nie odezwałeś , że ktoś zapomniał w tym projekcie o miejscu dla autobusów na czas oczekiwania na następny kurs. A teraz moi drodzy kierowcy autobusów to stójcie sobie i czekajcie przy składnicy złomu na końcu ulicy Chrobrego !

 • Link do komentarza senior czwartek, 01 lipca 2021 11:38 napisane przez senior

  Halina nie bądź taka pyskata, bo dobrze wiesz, jak działa kampania wyborcza. Taki kandydat otacza się swoja drużyną, partyjna drużyna podnosi grzecznie łapkę za każdym jego projektem, zatrudnienie w znacznej części znajduje także polityczna brygada wodza, a ty każesz odwołać pojedynczym ludziom idola, którego fani cieszą się podaniem im ręki, za batonika czy balonika na jakiejś imprezie itd. Naród nie wszędzie jak widać dorósł do poważnego traktowania patriotycznych obowiązków wynikających z odpowiedzialnością przy urnie wyborczej.

 • Link do komentarza Halina środa, 30 czerwca 2021 21:29 napisane przez Halina

  Szofer. Twój prezydent nie chce Ciebie słuchać? To jaki on Twój? Zmień go, jak Ciebie nie słucha.

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 29 czerwca 2021 19:20 napisane przez Gnieźnianin

  A te wiaty na peronach to jak abstrakcyjna rzeźba a nie zadaszenie dla dobra oczekujących pasażerów, w przeciwiństwie do zadaszenia dotychczasowego dworca. A więc mamy kolejny pomnik głupoty inwestycyjnej.

 • Link do komentarza Endriu czwartek, 24 czerwca 2021 12:21 napisane przez Endriu

  Wszyscy się martwią jak doniosą paczki na pocztę, a kto się martwi gdzie mają parkować autobusy między kursami?

 • Link do komentarza dd środa, 23 czerwca 2021 10:52 napisane przez dd

  Prowadzę sklep internetowy i codziennie wysyłam paczki przez tą pocztę jest jedyną w gnieźnie obsługującą firmy . To pytanie mam nosić towar z rynku czy może deptaku. Koniec poczty!!!

 • Link do komentarza szofer środa, 23 czerwca 2021 10:50 napisane przez szofer

  Pytanie nr 2 - dla kogo będą te miejsca postojowe na parkingu? Czy dla dojeżdżających do Poznania? Bo, jeżeli tak, to zapomnieć można o zaparkowaniu w celu pomocy tych, co dowożą pasażerów do centrum Przesiadkowego.
  Pytanie nr 1 - Czy nie można by wydzielić z 5 miejsc parkingowych dla klientów Poczty? Oczywiście miejsca te powinny być objęte klauzulą czasu np. do jednej godziny postoju, a początek zegarowy powinien być wpisany na kartce za szybą? Przecież na pocztę często przychodzą (przyjeżdżają ludzie z dużymi paczkami lub starsi klienci w różnych sprawach i należy im umożliwić dojazd samochodem. Bo o tym, by stanąć przy poczcie na Chrobrego należy w ogóle zapomnieć. Wszelkie próby wnioskowania do prezydenta o stworzenie w ścisłym centrum parkowania czasowego pozostają, jak wiele innych spraw bez echa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane