środa, 23 czerwca 2021 07:46

Usłyszała o „wypadku” córki. Straciła 40 tys. złotych

 

Kolejna osoba uległa działaniu oszustów, którzy wykorzystując znaną metodę, wyłudzili od seniorki pieniądze na poczet rzekomej kaucji.

Policja po raz kolejny apeluje do osób starszych o nieprzekazywanie pod żadnym pozorem pieniędzy osobom, które informują o wypadku drogowym i konieczności wpłacenia kaucji lub działają pod inną "legendą", podszywając się pod policjanta, prokuratora, pracownika banku itp. Jeżeli podczas rozmowy telefonicznej z obcą osobą słyszymy sugestię, że musimy przekazać komuś nasze pieniądze, to możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z oszustem. Wtedy natychmiast należy odłożyć słuchawkę i zadzwonić na numer 112!

W ostatnim czasie seniorka z gminy Kiszkowo poinformowała policjantów z Kłecka, że jej córka miała spowodować wypadek drogowy i mogła uniknąć konsekwencji karnych, jeśli zostanie wpłacona odpowiednia kaucja. - Zadzwoniła do niej kobieta, podając się za jej córkę, która poinformowała ją o tym, że spowodowała wypadek drogowy. Kontynuowała rozmowę twierdząc, że w wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ciężko ranna i jest w szpitalu. Rozmówczyni oświadczyła, że grozi jej więzienie, lecz może uniknąć tych przykrych konsekwencji, jeśli zostanie wpłacona za nią kaucja - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno dodając, że to typowa metoda działania oszustów, gdyż żaden policjant nigdy nie będzie żądał pieniędzy od nikogo.

Niestety, seniorka zgodziła się przekazać wszystkie oszczędności, które posiadała. Ponadto rozmówczyni nakazała starszej kobiecie, aby z nikim się nie kontaktowała i nie rozmawiała i cały czas rozmawiała z nią przez telefon. Z domu mogła wyjść dopiero po godzinie, aby przekazać pieniądze. Seniorka wierząc, że pomaga bliskiej osobie w kłopotach, bez zastanowienia spakowała swoje oszczędności życia i przekazała je mężczyźnie, który odjechał ciemnym samochodem. Okazało się, że starsza kobieta została oszukana przez przestępców, którzy działając na jej emocjach wyłudzili ponad 40 tysięcy złotych - informuje policjantka.

Funkcjonariusze, chcąc dotrzeć do wszystkich seniorów, proszą o pomoc. Niech każdy senior powie o powyższej sytuacji swojej sąsiadce lub sąsiadowi. - W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc, jak działają przestępcy, seniorzy nie dadzą się oszukać! - apelują policjanci.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane