środa, 09 czerwca 2021 13:37

Duży pożar gospodarstwa

 

 środowe wczesne popołudnie doszło do poważnego pożaru na terenie gospodarstwa w Dębówcu w gminie Gniezno.

Do zdarzenia doszło 9 czerwca około godziny 13. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na terenie jednego z gospodarstw rolno-hodowlanych we wsi Dębówiec zauważono pożar budynku inwentarskiego.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Strzyżewo Smykowe, OSP Modliszewo, OSP Zdziechowa i JRG Gniezno. Po dotarciu pierwszego z zastępów zastano rozległy pożar budynku gospodarczego, który wzniecał wiejący wiatr. W efekcie wkrótce w ogniu stanął drugi obiekt, bardzo szybko obejmując całe poszycie dachowe.

Jeszcze przed przyjazdem strażaków udało się ewakuować część zwierząt znajdujących się w środku, które wystraszone rozbiegły się po polu - niektórych być może nie udało się jednak uratować. Działania strażaków polegały na tłumieniu ognia, co utrudniał silny wiatr, a także wybuchające rozgrzane płyty eternitowe.

Po stłumieniu ognia działania polegały na rozebraniu niektórych elementów budynku i dogaszeniu ich. Na miejsce wezwano także zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Akcja służb na miejscu cały czas trwa.

  

1 komentarz

  • Link do komentarza Dawid czwartek, 24 czerwca 2021 22:44 napisane przez Dawid

    Dizen dobry podobno jest jakaś zbiórka można dostać linka?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane