poniedziałek, 17 maja 2021 11:24

Kolejki do szczepień. Szpital się tłumaczy

 

Długi czas oczekiwania oraz sprzeczne informacje co do szczepionek, które mają być dostępne - takie uwagi pojawiają się w kontekście kolejek do szczepień.

Cały czas trwa akcja szczepień mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, jednak wciąż pojawiają się uwagi dotyczące tego, w jaki sposób się ona odbywa. Wielu stoi długi czas w kolejce, a czasem zdarza się, że trzeba czekać na lekarza.

Do uwag pojawiających się w ostatnim czasie odniosła się dyrekcja Szpitala Pomnik Chrztu Polski. - Ten szpital i ta poradnia generalnie nigdy nie były przygotowane do tego i nie są zbudowane do tego, by te szczepienia tam przeprowadzać. To jest takie rozwiązanie, które myśmy wprowadzili i jest to jedyne miejsce, w którym możemy w tym szpitalu szczepić. Nie posiadamy pomieszczeń, w których moglibyśmy te usługi realizować. Do tego cały czas utrzymujemy pracę poradni - wyjaśnia Grzegorz Sieńczewski, wskazując iż szpital stara się zapewnić ich funkcjonowanie na tyle, na ile jest to możliwe. 

- Niestety zdarza się w tej poradni, że natłok pacjentów bywa spory, a na to nakłada się kilka czynników. Po pierwsze szczepionki nie przyjeżdżają zawsze w takim terminie, w jakim jest to deklarowane, a to już powoduje problemy. Ponadto szczepimy własną kadrą, nie dostaliśmy nikogo z zewnątrz, w związku z czym są to lekarze pracujący na oddziałach i zdarza się tak, że musi on zostać na oddziale trochę dłużej, bo wymaga tego sytuacja i zdarza się, że chwilę później przyjdzie szczepić. Zdarzają się więc sytuacje, że ten jest natłok jest większy, niż byśmy sobie tego życzyli - stwierdził dyrektor, starając się wytłumaczyć problemy, jakie czasem z tego powodu wynikają. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Gość środa, 19 maja 2021 18:30 napisane przez Gość

  Dokładnie tak w trzemesznie jest porządek jak należy

 • Link do komentarza Nie dla szczepień poniedziałek, 17 maja 2021 18:04 napisane przez Nie dla szczepień

  Nie szczepić się i "problem" z głowy.
  Straszne mają problemy...
  Kiedyś szczepionki były testowane na szczurach a dziś na ludziach!!!

 • Link do komentarza SUWEREN poniedziałek, 17 maja 2021 17:09 napisane przez SUWEREN

  Glupota jest sie dobrowolnie szczepić. Czy wy nadal nie widzicie, ze robia sobie eksperyment na ludziach?

 • Link do komentarza Rom poniedziałek, 17 maja 2021 15:17 napisane przez Rom

  Te tłumaczenia to bzdury i tyle. Znaleźć odpowiednie pomieszczenie nie wymaga wielkiego wysiłku, co widać w innych miastach. Zabrakło dobrej woli i profesjonalizmu. To co się dzieje w szpitalu urąga wszelkim zasadom i odpowiedzialni powinni to wiedzieć. Są sale gimnastyczne i sale w domach kultury itp. O szczepieniach było wiadomo dawno.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane