czwartek, 13 maja 2021 08:37

Duży pożar traw koło stadionu

 
Duży pożar traw koło stadionu źródło: PSP Gniezno

W minioną środę strażacy zostali wezwani do pożaru dużego obszaru traw, zlokalizowanych w rejonie stadionu żużlowego i osiedla Grunwaldzkiego.

12 maja 2021 roku po godzinie 11 wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy przy ul. Konopnickiej (na tyłach stadionu żużlowego). Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp JRG Gniezno, który po dotarciu na miejsce poprosił o wsparcie kolejnego wozu - obszar objęty ogniem był bardzo rozległy i obejmował nieużytki.

W pierwszej części akcji działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie podaniu dwóch prądu wody w natarciu na palącą się suchą trawę. Strażacy do gaszenia używali również ręcznych tłumic, które umożliwiły opanowanie rozprzestrzeniania się ognia.

W wyniku pożaru spaleniu uległo około 2 tysiące metrów kwadratowych trawy. Przy tej okazji przypomina się iż wypalanie traw jest szkodliwe dla środowiska i wcale nie przynosi korzyści naturze, a dodatkowo szkodzi zwierzynie oraz mieszkańcom zamieszkującym w pobliżu. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi kara nagany nagany, aresztu lub grzywny, której wysokość może wynieść od 5 tys. do 20 tys. zł. Co więcej, jeśli w wyniku podpalenia trawy dojdzie do pożaru, który sprowadzi zagrożenie utraty zdrowia lub życia wielu osób albo zniszczenia mienia wielkich rozmiarów, wtedy sprawca – zgodnie z zapisami Kodeksu karnego – podlega karze pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

źródło: PSP Gniezno

4 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 14 maja 2021 23:56 napisane przez Mieszkaniec

  I tu się mylisz bo przychodzi tu teraz patologia z centrum miasta napić się i wyszaleć i nikt z tym nic nie robi a policja ma to totalnie głęboko w du,,,,

 • Link do komentarza avalon czwartek, 13 maja 2021 17:32 napisane przez avalon

  Żulernia z tzw Tajwanu oraz okolic Witkowskiej / Wrzesińskiej jak zawsze ma te same "zabawy" wiosną. Mijają dekady ale patologia i tępota miejscowych pozostała. Plugawa okolica.

 • Link do komentarza kibic czwartek, 13 maja 2021 10:07 napisane przez kibic

  Ten teren już dawno powinien zostać zagospodarowany na parking dla kibiców i zadbany teren zielony.

 • Link do komentarza Osa czwartek, 13 maja 2021 08:45 napisane przez Osa

  bardzo smutne:( tam pewnie gniazdowało wiele ptaków, to taka oaza zieleni...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane