piątek, 07 maja 2021 14:18

Zdewastowali elewacje kamienic - odpowiedzą przed sądem

 

Policjanci ustalili sprawców uszkodzenia elewacji budynków w centrum Gniezna - żółtym sprejem pomalowali ściany, niszcząc w ten sposób nawet dwa lata temu odremontowaną kamienicę. 

Gnieźnieńscy kryminalni ustalili sprawców uszkodzenia elewacji trzech kamienic w centrum Gniezna. Ślad tego aktu wandalizmu widoczny jest na ul. Mieszka I oraz Kościuszki, gdzie na budynkach w październiku 2020 roku pojawiły się ślady żółtej farby. 

- Fasady zostały trwale uszkodzone. Nie było możliwości usunięcia farby bez ingerencji w strukturę elewacji. Sprawą zajęli się gnieźnieńscy policjanci kryminalni, którzy na podstawie między innymi nagrań monitoringu ustalili dwóch sprawców, którymi okazali się dwaj gnieźnianie w wieku 20 i 33 lat - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Na początku marca śledczy przedstawili obu mężczyznom po trzy zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia, a teraz sprawa trafiła już do sądu. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

13 komentarzy

 • Link do komentarza prawo środa, 12 maja 2021 18:09 napisane przez prawo

  Kazdy może zgłosić przestępstwo, o którym ma wiedzę, nie tylko właściciel!

 • Link do komentarza miastowy wtorek, 11 maja 2021 21:02 napisane przez miastowy

  Łukasz, zgadzam się z Tobą w 100 %. Takiego brudnego i zaniedbanego Gniezna nie było od lat. Aż dziw bierze, ze ani urzędowi prezydenckiemu ani drużynie Budasza ten bałagan nie przeszkadza.

 • Link do komentarza Łukasz poniedziałek, 10 maja 2021 13:12 napisane przez Łukasz

  Pytam, czy ktoś widział straż miejską. Gdzie oni są?. Nikt nie dba o porządek w mieście. Miasto brudne i zaśmiecone, kupy na ulicach. Niezła wizytówka dl a przyjezdnych.

 • Link do komentarza Maciek niedziela, 09 maja 2021 21:25 napisane przez Maciek

  Powinni zapłacić nie tylko za zamalowanie tej części, którą pobazgrali . Powinni zapłacić za odmalowanie całej ściany od góry do dołu. Bo nigdy nie dobierze się idealnie farby, by zachować całą elewację w tym samym odcieniu. A tytułem kary, powinni pokryć koszty odnowienia elewacji innego zniszczonego w ten sposób budynku o podobnej wielkości. Za kolegów, którzy brali z nich przykład a których nie udało się złapać.

 • Link do komentarza sergiusz niedziela, 09 maja 2021 13:12 napisane przez sergiusz

  Żeby można było kogoś oskarżyć o wandalizm musi najpierw zgłosić to właściciel. To podstawa do tego, by wdrożyć śledztwo. Nikt nie zgłasza - nikt nic nie robi.

 • Link do komentarza rowerzysta sobota, 08 maja 2021 08:00 napisane przez rowerzysta

  Skierować na prace społeczne oraz powinni pokryć koszty malowania tych fasad przez profesjonalną firmę. Niszczyć bezkarnie mogą sobie u siebie swoją własność.

 • Link do komentarza Pol piątek, 07 maja 2021 21:13 napisane przez Pol

  Co za barbarzyńcy... Ludzie pięknie wyremontowali kamienice, a tu tacy... nic nie potrafią docenić i uszanować.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 07 maja 2021 19:38 napisane przez mieszkaniec

  Karać i to surowo. oprócz kary niech płacą za odnowienie tych budynków. A przy okazji, dlaczego nie ściga sie tych wiecznych nalepiaczy różnych reklam na rynnach? Ci też niech czyszczą rynny i niech je odmalują. Ich bardzo prosto przecież i łatwo jest znaleźć, bo idioci swoje adresy zostawiają na tych papierzyskach!

 • Link do komentarza Jarek1979 piątek, 07 maja 2021 18:57 napisane przez Jarek1979

  Mam nadzieję, że policja zwróciła uwagę na podobieństwo (charakter pisma, napisy, podpis) tych bazgrołów z tymi z Winiar.

 • Link do komentarza juras piątek, 07 maja 2021 17:29 napisane przez juras

  Kary winny być dotkliwe nawet kilkanaście tysięcy złotych. Odechciało by się tej patologii. Uważam że nikt porządny z wyniesionymi zasadami z domu tego nie zrobi. Karać ile się tylko da.

 • Link do komentarza Piotr piątek, 07 maja 2021 16:51 napisane przez Piotr

  Gdyby napisali "j***ć PiS" to sąd by ich uniewinnił i jescze przyznał odszkodowanie.

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 07 maja 2021 16:24 napisane przez Mieszkaniec

  Cale miasto zostało wysmarowane jakimś 516 i te niewychowane szczeniaki powinny teraz odrobić to

 • Link do komentarza DANIEL78 piątek, 07 maja 2021 15:35 napisane przez DANIEL78

  Żeby to jeszcze ładny obraz był, ale jakieś bazgroły gnać łobuzerke. Prace społeczne czekają.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane