wtorek, 04 maja 2021 19:06

Wypadek na S5. Droga zablokowana

 
Wypadek na S5. Droga zablokowana źródło zdjęcia: epoznan.pl

Do poważnego w skutkach wypadku drogowego doszło we wtorkowe popołudnie na drodze ekspresowej, prowadzącej od autostrady A2 w kierunku Gniezna.

Do wypadku doszło 4 maja po godzinie 17 w rejonie Siekerek na terenie powiatu poznańskiego, na odcinku S5 między autostradą A2 a Kostrzynem. Jak wynika z informacji, które uzyskał serwis epoznan.pl, samochód osobowy jadący w kierunku Gniezna wpadł na bariery. Krótko po tym uderzył w niego autobus, a następnie dwa kolejne nadjeżdżające pojazdy. W wyniku tego droga została całkowicie zablokowana w jedną stronę. 

W wyniku zdarzenia obrażenia odniosły dwie osoby. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomo iż jeden z pojazdów biorących udział w zdarzeniu miał gnieźnieńskie tablice rejestracyjne, a autobusem zmierzającym w kierunku Mogilna poruszali się pracownicy jednego z podpoznańskich zakładów pracy - wśród nich byli także mieszkańcy Gniezna.

Na czas prowadzonych działań wprowadzono objazdy przez węzeł Kleszczewo. Utrudnienia na S5 w kierunku Gniezna i Bydgoszczy mają potrwać do późnych godzin wieczornych.

Źródło zdjęć: Pomoc Drogowa Car Solution Poznań 691-310-400

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane