czwartek, 22 kwietnia 2021 09:18

Trwa rekrutacja do Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego MIAAU!

  Artykuł sponsorowany

Jeśli Państwa dziecko ma autyzm lub zespół Aspergera, potrzebuje zajęć dopasowanych do jego potrzeb i możliwość – zapraszamy do Przedszkola, które kompleksowo zajmie się edukacją, terapią i wszechstronnym rozwojem Państwa pociech.

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny MIAAU mieści się w nowoczesnym budynku, przystosowanym specjalnie do potrzeb dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu na ul. Świętego Jana 8 w Gnieźnie. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem MIAAU, oferujemy także możliwość dodatkowych, indywidualnych zajęć terapeutycznych w soboty.

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny MIAAU powstał z myślą o dzieciach z autyzmem i zespołem Aspergera. Naszym podopiecznym zapewniamy codzienne zajęcia edukacyjno-terapeutyczne przez cały czas ich pobytu placówce. To Państwo decydują na ile godzin dziennie pozostawiają swoje dziecko w przedszkolu, a my dopasowujemy plan zajęć edukacyjno-terapeutycznych by jak najskuteczniej wspierać jego rozwój.

W naszej placówce na stałe zatrudniona jest kadra specjalistów, którzy prowadzą zajęcia z dziećmi przez cały czas ich dziennego pobytu. Nasza kadra składa się z pedagogów, terapeutów pedagogicznych oligofrenopedagogów, logopedy i psychologów.

Zajęcia terapeutyczne prowadzone są indywidualnie oraz w małych, 5-cio osobowych grupkach co pozwala nam zapewniać indywidualne podejście do każdego dziecka. Terapeuci wykorzystują różne metody pracy z dziećmi. Jesteśmy miłośnikami metody podążania za dzieckiem - we wszystkim co robimy, dopasowujemy się do potrzeb i możliwości dziecka .

W swojej pracy wykorzystujemy zarówno elementy metody behawioralnej jak i metody Son-Rise. Naszym celem jest przede wszystkim szczęście i bezpieczeństwo dzieci, które są niezbędne do osiągania sukcesów terapeutycznych i edukacyjnych.

Przedszkole oferuje:
- Zajęcia od poniedziałku do piątku   w godzinach od 7:00 do 17:00;
- Indywidualne zajęcia terapeutyczne w soboty;
- Stałą komunikację i współpracę rodzice-terapeuci;
- Stałą opiekę psychologa, logopedy, pedagoga specjalnego, oligofrenopedagoga, terapeuty pedagogicznego;
- Sale integracji sensorycznej;
- Zajęcia w małych (5-osobych) grupach;
- Codzienne zajęcia specjalistyczne indywidualne i grupowe;
- Codzienne zajęcia logopedyczne;
- Zajęcia z wykorzystaniem Metody Krakowskiej;
- Codzienne zajęcia grafomotoryczne;
- Arteterapie;
- Muzykoterapie;
- Codzienny Trening Umiejętności Społecznych;
- Zajęcia ruchowe z wykorzystaniem Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne;
- Zajęcia z języka angielskiego;
- Naukę globalnego czytania;
- Terapię Ręki;
- Terapie rozwojową - Growth Through Play;
-  Zajęcia z psychologiem;
- Zajęcia z oligofrenopedagogiem;
- Możliwość korzystania z sauny INFRARED;
- Wsparcie w regulowaniu spraw formalnych związanych z uzyskiwaniem pomocy systemowej;
- Wsparcie merytoryczne i psychologiczne dla rodziców.
 
Więcej informacji o TPP MIAAU pod numerem telefonu: 885-996-968 lub 666-058-137 i bezpośrednio w placówce.


Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „MIAAU”
Ul. Św. Jana 8, 62-200 Gniezno

TELEFON: 885-996-968 i 666-058-137
EMAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane