poniedziałek, 12 kwietnia 2021 13:49

Woda w sieci ciepłowniczej będzie barwiona - PEC informuje

 

Spółka PEC informuje, że za kilka dni rozpocznie się barwienie wody w sieci ciepłowniczej. Do odbiorców skierowała komunikat w tej sprawie.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie informuje, że od poniedziałku 19 kwietnia 2021 roku spółka rozpoczyna barwienie wody sieciowej w sieci ciepłowniczej. Do instalacji zostanie wprowadzony preparat Uraniana CO w kolorze żółto-fluroscencyjnym.

- Barwienie wody zostanie wykonane przez specjalistyczną firmę, która posiada duże doświadczenie w tym zakresie. Preparat Uranina CO posiada atest PZH B-BK-60210-1400/19. Przewidywany czas utrzymania się zabarwienia w wodzie to około 2 miesiące. Woda sieciowa nie powinna pojawić się w kranach, lecz może się zdarzyć, że w przypadku nieszczelności może przedostać się do instalacji wewnętrznej ciepłej wody, więc dlatego w okresie barwienia wody do przygotowywania posiłków i picia powinno używać się tylko zimnej wody - informuje PEC.

Jak dalej wskazuje spółka, przeprowadzenie barwienia wody ma na celu sprawdzenie szczelności instalacji ciepłowniczej oraz wykrycie ewentualnych nieszczelności rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła w węzłach cieplnych. Kolorowa ciecz może pojawić się w instalacjach ciepłej wody użytkowej, centralnego ogrzewania.

W przypadku zauważenia przecieków w rurach czy na zewnątrz – na ulicach, chodnikach, studzienkach czy ciekach wodnych, administratorzy budynków i mieszkańcy proszeni są o kontakt z PEC w Gnieźnie. Ewentualne nieszczelności mają być usuwane w ciągu 24 godzin.

Co zrobić w sytuacji, kiedy zobaczymy zabarwioną wodę?

 • Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu: 723 343 005
 • Zadzwoń do Dyspozytora Pogotowia Ciepłowniczego: 723 021 013

 

3 komentarzy

 • Link do komentarza znawcapralek czwartek, 15 kwietnia 2021 08:35 napisane przez znawcapralek

  Boże Kobieto przekrec kurek, Ps mozesz uzywac zimnej wody bo pralka ma grzałki i tak czy siak podgrzewa wode i na to samo wychodzi :D

 • Link do komentarza Endrju środa, 14 kwietnia 2021 19:47 napisane przez Endrju

  Pralka pobiera zimną wodę,a grzałka ją podgrzewa.

 • Link do komentarza Halina wtorek, 13 kwietnia 2021 00:27 napisane przez Halina

  Super. Moja pralka zasilana jest ciepla woda z sieci. To oznacza ze przez 2 miesiace mam nie prac bo w cieplej wodzie kranowej moze pojawic sie zabarwiona woda i zabarwic mi prane ubrania???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane