poniedziałek, 12 kwietnia 2021 07:52

Służba Więzienna z Gębarzewa również się szczepi

  mnopr

Funkcjonariusze z Gębarzewa zostali już objęci programem szczepień, które odbywają się na terenie ich miejsca służby.

W dniu 29 marca w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie ruszyły szczepienia służb mundurowych. Od tej pory objęci nimi zostali wojskowi, policjanci i strażacy, a obecnie także funkcjonariusze Służby Więziennej. W ostatnich dniach objęło to również pracowników więzienia znajdującego się tuż za granicami Gniezna.

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Gębarzewie w dniu 7 kwietnia rozpoczęli proces szczepień. W ciągu pierwszych dwóch dni akcji do programu ochrony przystąpiło 100 więzienników. - Każde szczepienie to krok do pokonania pandemii i powrotu do normalności.  Służba Więzienna to trzecia pod względem wielkości formacja mundurowa w Polsce. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Gębarzewie codziennie czuwają nad bezpieczeństwem obywateli, chroniąc społeczeństwo przed sprawcami przestępstw, w tym przed osobami odbywającymi karę dożywotniego pozbawienia wolności. Każdy zaszczepiony funkcjonariusz uważa, że to słuszna i odpowiedzialna decyzja w trosce o wspólne dobro - przekazał kpt. Krystian Rynarzewski, oficer prasowy ZK Gębarzewo. Same szczepienia osób pozbawionych wolności odbywają się według "wiekowego" harmonogramu.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane