sobota, 10 kwietnia 2021 15:26

Pamiętają o zdarzeniu sprzed 11 lat

 

Mimo obecnie panującej sytuacji, mieszkańcy upamiętnili rocznicę katastrofy, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku.

Ubiegłoroczna rocznica w Gnieźnie nie mogła być obchodzona w swojej dotychczasowej formule i podobnie ma to też miejsce obecnie. 11 lat po tym, jak pod Smoleńskiem rozbił się samolot z rządową delegacją i parą prezydencką na pokładzie, zdążających na uroczystości związane z morderstwem polskich oficerów w Katyniu, przy tablicy umieszczonej przy gnieźnieńskiej farze pojawiły się jednak wyrazy pamięci.

W sobotę poszczególni mieszkańcy Gniezna, jak i przedstawiciele oraz sympatycy Klubu Gazety Polskiej, indywidualnie przybywają pod tablicę ufundowaną w 2015 roku i stanowiącą wyraz pamięci o wszystkich tych, którzy zginęli tego dnia, niezależnie od ich poglądów, reprezentowanych ugrupowań czy pełnionych funkcji.

1 komentarz

  • Link do komentarza czytelnik sobota, 10 kwietnia 2021 16:19 napisane przez czytelnik

    Członkowie Klubu Gazet Polskiej są jednak niezawodni. a czy władze miasta pamiętały o tej rocznicy?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane