czwartek, 12 listopada 2020 10:32

Śmigłowiec LPR lądował na os. Tysiąclecia

 

W czwartkowy ranek służby zostały wezwane do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Budowlanych, gdzie skierowano także LPR.

Sytuacja miała miejsce 12 listopada po godzinie 9. Służby otrzymały wezwanie do osoby, która miała przewrócić się w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Budowlanych.

Z uwagi na brak wolnej karetki na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej, z których jeden zajął się osobą poszkodowaną, a drugi zabezpieczył lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna wylądowała na terenie zielonym koło starej hali GOSiR, po czym ratownicy zostali przewiezieni wozem strażackim do miejsca zdarzenia.

Ostatecznie po około pół godzinie na miejscu pojawiła się karetka, która przejęła osobę poszkodowaną - wówczas śmigłowiec mógł wrócić z powrotem do bazy.

 

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza pytacz piątek, 13 listopada 2020 08:41 napisane przez pytacz

    Zastanawia mnie tylko, czy to się nie stanie jakąś smutną rzeczywistością w tym trudnym czasie, bo skoro na całe miasto są tylko 3 karetki, a do tego jest ono teraz podzielone na pół i dojazd jest dłuższy, do tego służą covidowym wyjazdom a i niekiedy się zdarza, że wzywa się karetkę z Trzemeszna lub Witkowa, to ja się pytam gdzie jest błąd - za mało karetek czy sytem już się robi niewydolny?

  • Link do komentarza Kibic czwartek, 12 listopada 2020 22:47 napisane przez Kibic

    Wspaniała akcja. Nie ma karetki ale są inni przeszkoleni by ratować życie. To się nazywa dobra robota :) oby ta osoba wróciła do zdrowia.

  • Link do komentarza Zorro czwartek, 12 listopada 2020 11:26 napisane przez Zorro

    Takich sytuacji będzie więcej. Karetki stoją przed szpitalami z pacjentami na pokładzie i czekają na wyniki wymazów a nie ma ich tam gdzie tak naprawdę są potrzebne. Teraz śmigłowiec był wolny a co by było gdyby doszło do poważnego wypadku?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane