środa, 01 lipca 2020 13:32

Na ratunek kaczuszce, która wpadła do studzienki

 
Na ratunek kaczuszce, która wpadła do studzienki źródło: KPP Gniezno

Policjanci z Witkowa i strażacy z OSP ruszyli na ratunek małej kaczuszce uwięzionej w studzience kanalizacyjnej.

We wtorek, 30 czerwca 2020 roku, przed godziną 17:00 dyżurna gnieźnieńskiej komendy otrzymała informację o kaczuszkach, które miały zostać uwięzione w studzience kanalizacyjnej. Do tego zdarzenia miało dojść w Witkowie.

Policjanci z miejscowego komisariatu, którzy pojawili się na miejscu, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ponieważ studzienka, w której miały znajdować się pisklaki, zlokalizowana była na środku ulicy. Następnie, by otworzyć właz, policjanci pożyczyli niezbędne narzędzia od okolicznych mieszkańców. Po chwili na miejsce dotarli strażacy z OSP Witkowo. Okazało się, że w środku w rurze znajdowała się jedna kaczuszka, którą policjant szczęśliwie złapał na podbierak do ryb.

Całej sytuacji przyglądała się zaniepokojona kacza mama z 9 pisklakami. Cała gromadka została złapana i przeniesiona w bezpieczne miejsce do pobliskiego stawu.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Pani środa, 01 lipca 2020 13:53 napisane przez Pani

    Cudownie! Miło się czyta takie wiadomości :) Brawo!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane