Jesteś tutaj:Sport Jeszcze tydzień do końca rowerowej rywalizacji
czwartek, 23 czerwca 2022 07:51

Jeszcze tydzień do końca rowerowej rywalizacji

  mn
Jeszcze tydzień do końca rowerowej rywalizacji zdjęcie nadesłane

Blisko 300 tys. km pokonali cykliści od początku czerwca w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

W ostatnich dniach, dzięki ogromnej aktywności ponad 1800 osób, Gniezno zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji. Czy tak pozostanie do końca? Rywalizacja trwa do 30 czerwca włącznie. W każdej chwili można do niej dołączyć i powalczyć o punkty dla Gniezna. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta i uruchamiać ją przy każdym przejeździe rowerem.

Wielu z cyklistów nie zważając na deszcz, wysokie temperatury i wiatr, wytrwale pokonuje kilometry. Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest zachęcanie do wybierania roweru jako codziennego środka transportu i do tej formy aktywności zapraszamy najbardziej.

W ramach trwającego RSP zapraszamy do udziału w zbliżających się akcjach i spotkaniach rowerowych:

- piątek (24 czerwca) – akcja Zakończenie Roku Szkolnego na Rowerach – wykręć kilometry z aplikacją Aktywne Miasta i odbierz rowerowy upominek. Na cyklistów oczekujemy od 10:00 do 12:00 pod Starym Ratuszem ul. Chrobrego

- piątek (24 czerwca) i niedziela (26 czerwca) – Rowerowe Dni Gniezna – Strefa Pit Stop od 18:00 do 20:00 ul. Łaskiego (wejście na Plac św. Wojciecha) - wykręć kilometry z aplikacją Aktywne Miasta i odbierz rowerowy upominek

- sobota (25 czerwca) – Rowerowo-profilaktyczne spotkanie od 16:00 do 18:00 Wake Park Gniezno (Jezioro Winiary)

- niedziela (26 czerwca) – Drugi Plusowy Rajd Rowerowy – Start: 11:00 Biwakowisko w Kłecku – zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- niedziela (26 czerwca) – Rajd Rowerowy po Gnieźnie – Start: 12:30, Rynek

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane