Jesteś tutaj:Sport Honorowe wyróżnienie dla Jana Janowiaka
wtorek, 29 września 2020 08:34

Honorowe wyróżnienie dla Jana Janowiaka

  mnopr

Zasłużony działacz sportowy, kojarzony przede wszystkim z klubem sportowym Stella, otrzymał tytuł jego honorowego prezesa.

Kilkanaście dni temu działacze KS Stella Gniezno podjęli jednogłośną uchwałę, nadającą tytuł honorowego prezesa Janowi Janowiakowi. Jest to uznanie za niespotykanie długą i aktywną, bo 75-letnią działalność gnieźnianina - zasłużonego sportowca i działacza klubu, będącego wzorem do naśladowania dla przyszłych pokoleń. 

Oficjalne wręczenie nominacji odbyło się w domu prezesa Jana. Grawerton upamiętniający to wydarzenie wręczył prezes KS Stella Zdzisław Kujawa w towarzystwie wiceprezesa Stanisława Dolacińskiego i członka zarządu Ryszarda Kowalskiego. Obecna była żona prezesa Jana Janowiaka – pani Kazimiera i córka Małgorzata Tomczak.

Jan Janowiak urodził się w 1931 roku w Damasławku, ale z Gnieznem jest związany już od 1934 roku. Jego aktywność sportowa rozpoczęła się w 1945 roku, kiedy to jako junior zaczął występować w Klubie Sportowym Stella Gniezno. Po kontuzji zdecydował się jednak zostać zawodnikiem tenisa stołowego. Jego dalsza działalność zawodowa, którą poświęcił pracy w Zakładzie Produkcji Odzieży "Polanex", przeplatała się aktywnością sportową. Nie tylko jako zawodnik, reprezentujący fabrykę, ale i miasto, ale także organizator wielu różnych wydarzeń, skierowanych również do młodzieży i dzieci, dla których pełnił funkcję szkoleniowca. Za swoją wieloletnią działalność był honorowany m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką Honorową "Za Zasługi w Rozwoju Województwa Poznańskiego", czy „Odznaką zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane