Jesteś tutaj:Sport Pobiegli w „piątce dla autyzmu”
niedziela, 20 września 2020 12:42

Pobiegli w „piątce dla autyzmu”

 

Ponad 150 osób wzięło udział w niedzielnym biegu charytatywnym, którego celem było zebranie środków na plac zabaw dla dzieci z autyzmem przy jednym z przedszkoli.

W niedzielne przedpołudnie nad Jeziorem Winiary odbył się bieg "Piątka dla Autyzmu" - jego uczestnicy wystartowali na trasie pięciu kilometrów (tj. dwóch okrążeń wokół akwenu). Celem wydarzenia było upamiętnienie Dni Świadomości Autyzmu i danie przykładu innym, że o tej przypadłości należy mówić i uświadamiać całe społeczeństwo. Osoby autystyczne są wśród nas i często od dzieciństwa borykają się z problemami, które dla innych są niezrozumiałe.

Wydarzenie, które zostało zorganizowane nad popularnymi Łazienkami, przyciągnęło ponad 150 biegaczy, którzy zdecydowali się w ten sposób wesprzeć budowę placu zabaw dla dzieci. Znajdzie się on koło siedziby organizatora wydarzenia - Przedszkola Terapeutycznego Mali Mistrzowie i służyć będzie rehabilitacji najmłodszych. 

Jako pierwszy na metę przybiegł Adam Pilarski z Gniezna z czasem 17:57, drugi był Patryk Bogucki z Gniezna z wynikiem 17:19, a trzeci był Hubert Kisiel z Trzemeszna z rezultatem 17:22. Wśród kobiet jako pierwsza przybiegła Marta Giszczyńska z Gniezna z czasem 22:03, druga była Joanna Bychowiec z Gniezna z rezultatem 22:35, a trzecia Alina Wierzelewska z rezultatem 2:36.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane