Wydrukuj tę stronę
piątek, 21 sierpnia 2020 16:30

Gnieźnieńscy lekkoatleci na obozie w Międzyzdrojach

  mn
Gnieźnieńscy lekkoatleci na obozie w Międzyzdrojach zdjęcie nadesłane

W ostatnich dniach zawodnicy klubu MKS Gniezno przebywali na obozie sportowym w Międzyzdrojach. Celem obozu było przygotowanie zawodników do drugiej części sezonu lekkoatletycznego.

Pandemia mocno pokrzyżowała plany startowe lekkoatletów. Zawody mistrzowskie zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, zostały przeniesione na drugą połowę września. W trakcie trwania obozu młodzież brała udział w treningach i zajęciach sportowych organizowanych na urozmaiconych trasach Wolińskiego Parku Narodowego, a także bieżni lekkoatletycznej stadionu miejskiego.

Gnieźnieńscy lekkoatleci uczestniczyli także w organizowanym corocznie Biegu Śniadaniowym, aktywnie pokonując czterokilometrową trasę wspólnie z gwiazdami sportu i telewizji. Mogli także podziwiać rywalizację czołowych europejskich skoczków o tyczce podczas XXII memoriału im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego, który odbył się w poniedziałek, 17 sierpnia, w pobliżu Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. Udział w obozie sportowym pozwolił chociaż w części zrekompensować czas przymusowego pobytu w domach i nadrobić zaległości treningowe.

Galeria

1 komentarz