Wydrukuj tę stronę
środa, 29 lipca 2020 07:48

Dobre wyniki zawodników GTT Diament na Olimpiadzie Młodzieży

  mnopr
Dobre wyniki zawodników GTT Diament na Olimpiadzie Młodzieży fot. Grzegorz Pietrzak

W ostatnich dniach w Rawie Mazowieckiej odbywała się XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, na której pojawili się zawodnicy Gnieźnieńskiego Towarzystwa Triathlonowego Diament.

Na zalewie „Tatar” siedmiu reprezentantów GTT DIAMENT, (a jednocześnie także wielkopolski) uczestniczyło w zawodach mistrzowskich - mieli do pokonania 600 m pływania, 15 km jazdy rowerem oraz 3 km biegu. W ten sposób udało się zająć VI miejsce na OOM wśród klubów oraz I miejsce w klasyfikacji województw. Jest to dobry prognostyk przed przyszłorocznym sezonem, gdyż jest to reprezentacja pierwszego rocznika juniora młodszego.

Indywidualnie najlepszy rezultat osiągnął Jonasz Gleba, który był siódmy w stawce 36 zawodników, najlepszych w Polsce, kończących zawody. W ramach Mistrzostw Polski Młodziczek, Klaudia Tomaszewska zajęła doskonale V miejsce a Agata Zachwieja VII miejsce w kategorii juniorek.

Wszyscy zawodnicy GTT DIAMENT GOSIR Gniezno godnie reprezentowali Gniezno wygrywając OOM w kategorii województw. Działacze dziękują organizatorom, iż w tych trudnych czasach pandemii udało się przeprowadzić bezpiecznie tak dużą imprezę mistrzowską dla najlepszych zawodników, we wszystkich kategoriach wiekowych w Polsce. Dziękują też wszystkim tym, którzy pomogli im przygotować się oraz wystąpić w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w ramach Mistrzostw Polski w Rawie Mazowieckiej.

Wyniki zawodników:

M.P. Młodziczek
5 miejsce Klaudia Tomaszewska
23 miejsce Ewelina Momot

M.P. młodzików
29 miejsce Tomczak Maciej
44 miejsce Leśny Jan
Budziński Kuba – nieskwalifikowany

M.P. Junior młodszy w ramach OOM:
7 miejsce Jonasz Gleba
14 miejsce Leśny Franciszek
21 miejsce Ottenburger Jeremiasz
23 miejsce Kozłowski Klaudiusz
25 miejsce Bieliński Adam
30 miejsce Porembski Bartosz
Majorczyk Bartłomiej – nieklasyfikowany

M.P. Juniorek:
7 miejsce Agata Zachwieja

Age Group:
2 miejsce K55 – Aleksandra Kowalczyk
7 miejsce M50 – Dariusz Kowalczyk
11 miejsce M18 – Wojciech Stefański
13 miejsce M25 – Hubert Klimcki