Jesteś tutaj:Sport Kolejne rowerowe spotkanie za nami
wtorek, 21 lipca 2020 11:10

Kolejne rowerowe spotkanie za nami

 
Kolejne rowerowe spotkanie za nami źródło: UM

W minioną niedzielę odbyło się kolejne spotkanie w ramach Rowerowej Stolicy Polski - przygotowań do zmagań, które odbędą się we wrześniu br.

W minioną niedzielę, 19 lipca na mieszkańców, który dotarli nad gnieźnieńską Wenecję, czekała moc atrakcji. Wszystko w ramach trwającego treningu Rowerowej Stolicy Polski. Od kilku tygodni miłośnicy dwóch kółek mogą brać udział w zmaganiach za pośrednictwem aplikacji, rejestrującej dystans przejechany na rowerze. Rywalizacja pomiędzy miastami obecnie ma czysto towarzyski charakter, ale już we wrześniu wystartują punktowane "zawody".

Ubiegłoroczna edycja pokazała, że zainteresowanie pokonywania kilometrów na rzecz zdobytych punktów jest spore, dlatego w minioną niedzielę spotkanie miało charakter czysto promocyjny. Zachęcano kolejne osoby do wspólnego treningu, oraz budowy formy na właściwą rywalizację, która odbędzie się we wrześniu. Zainteresowani muszą pobrać aplikację Rowerowa Stolica Polski, by kręcić kilometry dla Gniezna. W trakcie spotkania 19 lipca około 80 uczestników w ciągu pięciu godzin pokonało łącznie 1500 km.

zdjęcia: UM

1 komentarz

  • Link do komentarza gall anonim piątek, 24 lipca 2020 22:06 napisane przez gall anonim

    Dlaczego w ubiegłym roku była cisza na ten temat , kiedy to trwała rywalizacja zainicjowana przez miasto Bydgoszcz a teraz nagle wielka promocja??? Pewnie niewielu wiedziało że coś takiego ma miejsce . Spało się :) Czy w końcu miasto Gniezno wymyśli coś swojego ???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane