Jesteś tutaj:Sport Rusza trening do Rowerowej Stolicy Polski
sobota, 30 maja 2020 11:02

Rusza trening do Rowerowej Stolicy Polski

 

Ponad 64 tysiące kilometrów pokonali rowerzyści podczas ubiegłorocznej edycji rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku Gniezno również wystartuje w tych zmaganiach. 

30 miast zamierza wziąć udział w tegorocznym projekcie Rowerowej Stolicy Polski. W trakcie ubiegłorocznej, pierwszej edycji Gniezno zajęło czwarte miejsce, wyprzedzając także większe ośrodki. Tegoroczna edycja wydarzenia miała się odbyć w maju, ale z uwagi na panującą sytuację, została przesunięta na wrzesień.

Zanim jednak wystartują zmagania, organizatorzy zachęcają do wspólnych przygotowań. Żeby zadbać o formę, rowerzyści zaproszeni są do udziału w „Oficjalnym Treningu RSP”, który rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 16 sierpnia 2020. W tym czasie, kilometry przejechane przez cyklistów będą zsumowane, bez przelicznika na ilość mieszkańców (jak to ma miejsce w głównej rywalizacji). 

Żeby wziąć udział w rywalizacji, wystarczy posiadać urządzenie mobilne, na które należy pobrać bezpłatną aplikację „Rowerowa Stolica Polski” ze strony Google Play. Po jednorazowym zarejestrowaniu się i dołączeniu w opcji Rywalizacja do „Oficjalnego Treningu RSP” należy wybrać Gniezno, jako miasto dla którego kręcimy kilometry i pamiętać o uruchomieniu aplikacji przy każdej rowerowej przejażdżce.

Informacje i szczegóły dotyczące „Oficjalnego Treningu RSP” znajdują się na stronie na Facebooku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane