Jesteś tutaj:Sport Mieszko nadal w zawieszeniu
środa, 13 maja 2020 07:33

Mieszko nadal w zawieszeniu

  mnopr
Mieszko nadal w zawieszeniu archiwum redakcji

Piłkarze i działacze MKS Mieszko Gniezno występujący w III lidze rozgrywek nadal nie wiedzą, na czym stoją. w kwestii kontynuacji rozgrywek sportowych.

Decyzje o kontynuacji lub zakończeniu rozgrywek w tym sezonie miały być podjęte przez PZPN. Wyszło jednak inaczej i PZPN scedował ten problem w przypadku drużyny z Pierwszej Stolicy Polski na WZPN.

W Polsce istnieją cztery grupy po trzy ligi, a w każdej występuje obecnie po 18 drużyn. Według przepisów do 2 ligi awansują zwycięzcy grup. Do IV lig spadną natomiast po trzy najgorsze drużyny. Tyle mówi teoria, natomiast koronawirus zweryfikował nieco rzeczywistość i Mieszko zdążył rozegrać tylko rundę jesienną i jedno spotkanie na wiosnę. Na dziś podopieczni Mariusza Bekasa plasują się na 5 miejscu w ligowej tabeli.

Jak poinformował PZPN w swoim komunikacie: - Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas posiedzenia, które odbyło się 12 maja 2020 roku w Warszawie, ustalił, że decyzje dotyczące wznowienia lub zakończenia rozgrywek III ligi piłki nożnej mężczyzn w sezonie 2019/2020 oraz zasad spadków i awansów, podejmą Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, które w bieżącym sezonie odpowiadają za prowadzenie rozgrywek.

Jednocześnie postanowiono, że rozgrywki III ligowe w sezonie 2020/2021 w dalszym ciągu prowadzone będą przez WZPN. Zarządzenie rozgrywkami III ligi zostanie przekazane do PZPN w czerwcu 2021 roku.

Co z tego wynika? Automatyczny awans KKS Kalisz? Grupa 2 w 3 lidze z 22 zespołami? Start rozgrywek w sierpniu? Działacze i zawodnicy czekają na rezultaty czwartkowego spotkania WZPN.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane