Wydrukuj tę stronę
środa, 11 grudnia 2019 13:41

Baseny odkryte mają być gotowe do wakacji

 
Baseny odkryte mają być gotowe do wakacji źródło: torun.pl

Wstępna koncepcja jest gotowa, a obecnie realizowana jest dokumentacja niezbędna do prowadzenia w przyszłości prac budowlanych.

Już kilka tygodni temu informowaliśmy o planie budowy odkrytych basenów mobilnych na terenie Gniezna. Zgodnie z koncepcją, nie pojawią się one w tym miejscu, gdzie przez lata funkcjonowała pływalnia odkryta przy ul. bł. Jolenty, ale w nowym miejscu - przy ul. Spokojnej, obok starej hali sportowej. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi podczas Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska, baseny zostaną ulokowane w miejscu obecnego wybiegu dla psów - ten ma zostać przeniesiony na działkę położoną w pobliżu.

- Mowa jest tu o trzech nieckach basenowych i poziomie lustra wody o powierzchni około 800 metrów kwadratowych. Jedna niecka będzie miała rozmiar 25 x 12 metrów i głębokości 1,5 metra, druga niecka będzie miała 12 x 8 metrów o głębokości do 1,2 metra i trzecia niecka o rozmiarze 6 x 12 metrów i głębokości do 60 centymetrów - przekazał Jacek Mańkowski, dyrektor Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dodatkowo pojawić się mają zjeżdżalnie - ich ilość zależeć będzie od tego, jak projektantowi uda się je wkomponować w infrastrukturę.

Ponadto na miejscu mają powstać kasy, przebieralnie oraz niezbędna infrastruktura techniczna. Dodatkowo zrealizowany zostanie monitoring wizyjny, który będzie rozszerzeniem istniejącego już systemu kamer obecnych na pobliskim placu zabaw. 

Całość obejmie powierzchnię około 4 tys. metrów kwadratowych. W budżecie miejskim na ten cel zaplanowano kwotę 2,5 mln złotych, a całe zadanie ma zostać wykonane jeszcze przed okresem wakacyjnym. Dokładny projekt basenów będzie można poznać podczas przetargu, który zostanie ogłoszony po nowym roku.

12 komentarzy