Jesteś tutaj:Sport Rusza Gnieźnieńska Liga Futsalu SBG
piątek, 29 listopada 2019 15:17

Rusza Gnieźnieńska Liga Futsalu SBG

  mn
Rusza Gnieźnieńska Liga Futsalu SBG zdjęcie nadesłane

Nawiązanie do wspaniałej tradycji i dostarczenie zarówno kibicom jak i samym zawodnikom jak największej ilości sportowych emocji to główne cele, które przyświecają organizatorom Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu SBG.

Początek rozgrywek już w najbliższą niedzielę w hali GOSiR przy ul. Sportowej. Do rywalizacji przystąpi 16 drużyn. Praktycznie w każdy weekend aż do końca lutego "stara" hala przy Sportowej będzie areną zmagań amatorów halowej odmiany futbolu.  

W lidze zagają: 

1. Bovelly Bedding 
2. Husaria Auto-Format 
3. Stalmet KS Gniezno 
4. APIS Ubezpieczenia Transport 
5. BiW Ubezpieczenia 
6. Joga Bonito 
7. Mar-Bud 
8. Post Luchtakanalen 
9. Amator Team 
10. Hotel Awo 
11. Akademia Europejczyka Kłecko 
12. OKEY Bad Boys 
13. Jeremias 
14. Bosch Servis Czerniak 
15. AutoGniezno 
16. PTR Partner BHP Kłecko 

Mimo, iż w rozgrywkach wystartują drużyny amatorskie należy podkreślić fakt ich... profesjonalnego przygotowania. Wsparcie sponsorów, zaangażowanie trenerów czy też umówione już zabiegi odnowy biologicznej niektórych ekip świadczą o tym, że czekają na nas wielkie emocje i nikt nie zamierza odpuszczać. Gnieźnieńska "halówka" to sprawa, dla niektórych wręcz kultowa. Dzisiejsze sukcesy naszego futsalowego pierwszoligowca - Klubu Sportowego Gniezno to spuścizna tego co na przełomie lat 90-tych i po roku 2000 działo się (jeszcze wtedy) "na Paczka". Mowa min. o poczynaniach choćby Opał-Budu, który jako drużyna amatorów potrafił jak równy z równym rywalizować z czołowymi ekipami w kraju tamtych lat. Wydaje się, że po kilku latach niebytu a później kłopotach organizacyjnych amatorska, ligowa halówka wraca na dobre tory.  

Organizatorem rozgrywek jest gnieźnieńska firma SBG Sport Business Group, która od kilku lat z powodzeniem organizuje sportowe wydarzenia w Gnieźnie i innych miastach. Kilkadziesiąt udanych turniejów dla dzieci, w których biorą cyklicznie udział najlepsze piłkarskie szkółki w kraju czy też organizacja czterech edycji Wieczornej Ligi SBG to najważniejsze z organizacyjnych dokonań firmy. Honorowy patronat nad rozgrywkami objął Prezydent Miasta Gniezna a współorganizatorem rozgrywek jest Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, organizatorzy podkreślają zaangażowanie i wsparcie Pana Marka Lisieckiego, zastępcy dyrektora tej instytucji. Sponsorem głównym Ligi Futsalu został KANTOR FABER pana Jacka Owczarzaka, który mieści się przy ul. Roosevelta 39C. Za okazaną pomoc organizatorzy bardzo dziękują. 

Wszelkie szczegóły dot. Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu dostępne są na bieżąco, na profilu Sport Business Group na Facebooku. Rozgrywki rozpoczynają się w niedzielę 1 grudnia o godzinie 9:30 a ich zwieńczeniem będzie Futsal Show, który odbędzie się w Hali im. Mieczysława Łopatki 23 lutego przyszłego roku. Wstęp dla kibiców, na wszystkie mecze jest wolny. Zapraszamy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane