Jesteś tutaj:Sport Pobiegli po... kufle piwa! - fotogaleria
sobota, 17 sierpnia 2019 17:50

Pobiegli po... kufle piwa! - fotogaleria

 
Pobiegli po... kufle piwa! - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Spora grupa śmiałków, która w nietypowy sposób postanowiła spróbować swoich sił w wyjątkowych zmaganiach biegowych, stawiła się w sobotę na ul. Gdańskiej.

Wszystko to za sprawą pierwszego tego typu imprezy w Grodzie Lecha - Gnieźnieńskiego Biegu z Kuflem. Jak już sama nazwa mówi, było to połączenie zmagań sportowych z piciem złotego trunku, ale nie tylko. 

W sumie na starcie zawodów, które rozgrywały się przy Centrum Handlowym "Jagoda", stanęła niespełna setka pełnoletnich biegaczy. Większość z nich miała już jakąś wprawę w bieganiu, ale zdecydowali się spróbować czegoś nowego. Nie brakowało też i takich, którzy zdecydowali się wystartować tylko z powodu wytyczonej na trasie "złotej mili". Tą zaś było nic innego jak pokonywanie niezbyt długiego dystansu z przerwami na picie piwa.

 

Biorący udział w zawodach startowali w czterech turach, przy czym bardzo szybko okazywało się iż niektórzy - raczej wprawieni smakosze piwa - albo mieli po każdym kuflu więcej siły, albo też powoli im one uciekały z organizmu. W całej imprezie chodziło jednak przede wszystkim o dobrą zabawę i tej na trasie nie brakowało, a zwłaszcza przy "piwopoju", gdzie dopingowała ich liczna publiczność. Na trasie biegacze tymczasem musieli pokonać nie tylko pewien dystans, ale także przygotowane dla nich przeszkody, które w połączeniu ze "złocistym wsparciem" mogły stać się pułapką. Ostatecznie jednak wszyscy sobie dobrze na trasie poradzili, a najlepsi z zawodników mogli liczyć na nagrody, którymi rzecz jasna nie mogło być nic innego, jak właśnie piwo. 

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej z wszystkich czterech fal, zwycięzcą  okazał się być Tomasz Grzęda, drugi był Rafał Młodzikowski, a trzeci Adam Tuński. Spośród kobiet najszybszą była Anita Grabowska, druga była Agata Walkowska-Krajniak, a trzecia Anita Szwoch.

13 komentarzy

 • Link do komentarza ironia wtorek, 20 sierpnia 2019 08:05 napisane przez ironia

  takie lub podobne zawody odbywają się na całym świecie i co złego z tego wynika? A co np. w przypadku biegu kobiet w obcasach w niektórych polskich miastach? Takie też się odbywają a obcasy to przecież nie są buty sportowe ;)

 • Link do komentarza Anna poniedziałek, 19 sierpnia 2019 13:23 napisane przez Anna

  Uważasz, że zawody sportowe łączone z piciem alkoholu są ok? Kulturalnie napić się piwa można w ogródkach kawiarnianych licznych w mieście, a w plenerze to na własnym terenie.

 • Link do komentarza ukasz poniedziałek, 19 sierpnia 2019 10:09 napisane przez ukasz

  Przecież tu chodzi o dobrą zabawę. Piwo jest uwarunkowane kulturowe w naszym narodzie. Gdyby chodziło o promocję pijaństwa, to na stopach piliby wódkę

 • Link do komentarza Kowal niedziela, 18 sierpnia 2019 23:35 napisane przez Kowal

  Malo to powazne. Takie zabawy robi sie na zamknietych imprezach integracyjnych a nie w formie ogolnodostepnej. Rozumiem ze kolejny taki bieg to bedzie „z jabolem na przelaj”?

 • Link do komentarza Ktos niedziela, 18 sierpnia 2019 17:53 napisane przez Ktos

  No nie ma to jak lrowac alkohol.

 • Link do komentarza Kupszcza niedziela, 18 sierpnia 2019 17:32 napisane przez Kupszcza

  Oczywiście, że piękny. Takie biegi mają tradycję w krajach, w których browarnictwo jest ważne, ma swoją kulturę i historię. Np Czechy, Niemcy. Takie biegi od lat są na juwenaliach studenckich i innych imprezach. To sport i alkohol z przymrużeniem oka. Nie chodzi o najlepszy czas czy najwięcej wypitych piw ale o dobrą zabawę. Żeby dobiec do mety, a zawartość normalnie strawić, a nie "oddać". Pewnie było miło i wszyscy zadowoleni z imprezy wrócili. Mam nadzieje, że piwo było na koszt organizatorów.

 • Link do komentarza kibolo niedziela, 18 sierpnia 2019 15:04 napisane przez kibolo

  Piwo z kufli można było napić się w "Wiarusie","Szatanie","Chłopie"... za dobrych minionych czasów.Dzisiaj picie z tego świństwa,jakie widać na zdjęciu,jest obrzydliwością tak samo, jak obrzydliwe jest samo piwo.Pisać o zawodach w piciu piwa jako o zawodach sportowych nie wypada.

 • Link do komentarza piotr niedziela, 18 sierpnia 2019 11:23 napisane przez piotr

  Nie rozumiem tej krytyki. Siedzicie w domach i pijecie przed telewizorami a jak ktoś wymyśli coś rozrywkowego w plenerze to krytykujecie. W przyszłym roku na pewno wezmę udział jeśli przez głupią krytykę nie będą mogli zrobić imprezy.

 • Link do komentarza krypa niedziela, 18 sierpnia 2019 10:59 napisane przez krypa

  Nie słyszałem, żeby ktoś umarł podczas tego biegu. A gdy biegają bez piwa to często ktoś umiera. Przypadek?

 • Link do komentarza Koryfeusz niedziela, 18 sierpnia 2019 09:48 napisane przez Koryfeusz

  Anna, człowiek też dobrego piwa musi się czasem napić. Ty pewnie byś tego wszystkiego zakazała. Ja jednak uważam, że w tym mieście powinno się gdzieś w plenerze zorganizować miejsce, w którym można legalnie wypić piwo. Warunek tylko taki, aby się kulturalnie zachowywać i nie śmiecić.

 • Link do komentarza rowerzysta niedziela, 18 sierpnia 2019 07:23 napisane przez rowerzysta

  A jakby kóryś z zawodników zszedł na placu tego boju, czy organizator posiada w swoim kodeksie paragraf, który mówiłby o tym, że jest niewinny? Wg mnie organizator jest bardzo odważny.

 • Link do komentarza Anna sobota, 17 sierpnia 2019 22:26 napisane przez Anna

  Łączenie sportu z piciem piwa! No super! Czy tylko na to Gniezno stać?! A wokół pełno dzieci! Piękny przykład spędzania wolnego czasu! Masakra!!!

 • Link do komentarza as sobota, 17 sierpnia 2019 21:42 napisane przez as

  Promocja alkoholu w sporcie? Ciekawe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane