Jesteś tutaj:Sport Nowe zasady parkowania przy basenie
wtorek, 04 czerwca 2019 13:07

Nowe zasady parkowania przy basenie

 
Nowe zasady parkowania przy basenie fot. Rafał Wichniewicz

Udający się na gnieźnieński basen mogli zauważyć stojący od kilku dni nowy znak oraz parkometr. To zmiana, która ma ograniczyć pozostawianie pojazdu na długi czas.

Zgodnie z zarządzeniem wydanym 30 maja, parking obejmujący teren wokół basenu przy ul. Bł. Jolenty, od 3 czerwca br. otrzymał nowy regulamin. Będzie on otwarty całodobowo przez siedem dni w tygodniu, także w święta. Parkowanie może się odbywać tylko w wyznaczonych miejscach.

Nowe zasady zakładają, że parkowanie przez pierwsze trzy godziny jest bezpłatne. Każdy, kto zamierza pozostawić pojazd powyżej tego czasu, musi wnieść opłatę w wysokości 3 zł za każdą kolejną godzinę postoju. Ponadto wprowadzono abonamenty - tygodniowy (50 zł) oraz miesięczny (150 zł). Z bezpłatnego postoju mogą korzystać osoby posiadające ważną kartę parkingową osoby niepełnosprawnej.

Każdy korzystający z parkingu, niezależnie od planowanego czasu postoju, musi pobrać bilet parkingowy w parkometrze, a następnie umieścić go w pojeździe w miejscu widocznym.

Opłata dodatkowa, tj. naliczana za brak wniesionej ww. opłaty, brak zgody administratora na bezpłatne parkowanie, zgubienie, zniszczenie biletu lub podany błędny numer rejestracyjny na bilecie wynosi 50 zł za każdy dzień stwierdzonego postoju.

Przypomnijmy ponadto, że od poniedziałku na ul. Bł. Jolenty oraz ul. św. Michała obowiązuje również Strefa Płatnego Parkowania (podstrefa B - żółta). Parkomaty na pierwszej z tych ulic zostały ustawione od strony hotelu. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Misiek środa, 05 czerwca 2019 21:19 napisane przez Misiek

  Wystarczy że dwadzieścia osób wykupi abonament na parkingu basenowym i będziesz chciał pojechać na basen z rodziną i nie będzie miejsca do zaparkowania.

 • Link do komentarza Jacek Mańkowski środa, 05 czerwca 2019 14:45 napisane przez Jacek Mańkowski

  Kierowco na basenie jest wprowadzona strefa ruchu i są tez przeprowadzane kontrole opłat i miejs parkowania aut.
  Obowiązują tu przepisy ruchu drogowego a łamanie tych przepisów będzie zgłaszane właściwym służbom. Mam jednak nadzieję, że takich sytuacji nie bedzie zbyt dużo.
  Pozdrawiam
  Dyrekcja Gosir

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 04 czerwca 2019 15:19 napisane przez Kierowca

  W wyznaczonych miejscach ? Czyli tak jak w całym mieście - "na zakazach, przejściach dla pieszych itp."

 • Link do komentarza Gosia wtorek, 04 czerwca 2019 14:35 napisane przez Gosia

  Wreszcie!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane