Jesteś tutaj:Kultura Fantastyczne popołudnie z królewską grą
środa, 24 sierpnia 2016 13:34

Fantastyczne popołudnie z królewską grą

 
Fantastyczne popołudnie z królewską grą fot. Rafał Wichniewicz

Wtorkowe popołudnie z MOK-iem na Rynku upłynęło przede wszystkim pod znakiem fantastyki i królewskiej gry - jeden zawodnik zagrał przeciwko 13 szachistom.

Drugi dzień prezentacji sekcji działających w Miejskim Ośrodku Kultury zgromadził na głównym placu miasta kilkudziesięciu miłośników szachów oraz fantastyki. Mimo dość kapryśnej pogody, na miejsce przybyła spora grupa zainteresowanych.

Ludowy Klub Sportowy "Chrobry" Gniezno przygotował dla gości symultanę - grę jednego zawodnika przeciwko kilkunastu innym, którzy przez cały czas rozgrywki czekali na podejście przeciwnika do ich stolika. Przeciwko sporemu gronu graczy stanął jeden z czołowych juniorów gnieźnieńskiego klubu Piotr Kamiński. 

Równie spore zainteresowanie przechodniów budziła sekcja Klubu Fantastyki Fantasmagoria. Jego członkowie nie tylko przebrali się w stroje bohaterów różnych powieści czy gier, ale także przygotowali stoiska z planszówkami, rozrywkami karcianymi czy małymi polami bitew - te wyraźnie wywoływały zaciekawienie przypadkowych gości tego drugiego popołudnia z gnieźnieńskim MOK-iem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane